سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

تولید 1665 دقیقه برنامه از حسینیه بزرگ ایران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید 1665 دقیقه برنامه از حسینیه بزرگ ایران

تولید 1665 دقیقه برنامه از حسینیه بزرگ ایران

 

معاونت امور استان‌های صدا و سیما با تدارک تولید 347 عنوان برنامه با زمان 1665 دقیقه، دهه اول ماه محرم را به سوگ نشسته است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و شروع مراسم سوگواری حسینی در اقصی نقاط کشور و در بین اقوام و طوایف گوناگون، رسانه ملی نیز با تکیه بر ظرفیت خرده فرهنگ‌ها و آیین‌های بومی عزاداری در شهرها و روستاهای مختلف ایران، تلاش می‌کند مخاطبان خود را با این رسم‌ها و فرهنگ‌ها آشنا کند.
با توجه به این مهم، معاونت امور استان‌های صدا و سیما با برنامه‌ریزی بلندمدت و منسجم، تمهیداتی را برای پوشش آیین‌های عزاداری عاشقان حسینی در اقصی نقاط کشور داشته است و به این ترتیب 347 عنوان برنامه در قالب‌های گوناگون و با زمان تقریبی 1665 دقیقه برای پخش از شبکه‌های استانی و سراسری تولید می‌شود.
به این ترتیب ویژه برنامه‌های ماه محرم از 9 شهریورماه روی آنتن رفته و تا 22 شهریورماه یعنی سومین روز شهادت امام حسین(ع) ادامه خواهد داشت.
این برنامه‌ها در قالب فیلم و سریال، ارتباط زنده یا گزارش‌های تولیدی از محل‌های برگزاری عزاداری در شهرهای مختلف و نیز برنامه‌های ترکیبی و تلویزیونی تولید می‌شوند.
گفتنی است ارتباط زنده از محل‌های برگزاری آیین عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی(ع) در شهرها و روستاهای مختلف ایران، طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می‌رسد.