جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تولید 44 قطعه موسیقی انتخاباتی از سوی مراکزاستان های رسانه ملی با موضوع انتخابات - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید 44 قطعه موسیقی انتخاباتی از سوی مراکزاستان های رسانه ملی با موضوع انتخابات

تولید 44 قطعه موسیقی انتخاباتی از سوی مراکزاستان های رسانه ملی با موضوع انتخابات

 

با تایید شورای شعر و موسیقی، 44 قطعه موسیقی، سرود و کلیپ از تولیدات مراکز استانی با موضوع انتخابات برای پخش تهیه و تولید و در اختیار شبکه های تلویزیونی و رادیویی استانی و سراسری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان‌های سازمان صدا و سیما، طی 40 روز گذشته در بازه زمانی ۱۵ فروردین ماه تا  ۲۵  اردیبهشت ماه سال جاری، از سوی مراکز استان‌ها در مجموع  ۸۹  قطعه موسیقی با موضوعات متنوع رسانه ای به مدیریت هماهنگی استان‌ها رسید و این آثار طی  ۱۲  جلسه شورای شعر و موسیقی ارزیابی شدند.

در نهایت  ۶۵  قطعه از این تولیدات مورد تایید و تصویب قرار گرفت که از این میان  ۴۴  قطعه از آثار با موضوع انتخابات ۲۹  اردیبهشت ۹۶ هستند؛ این آثار در سامانه آرشیو جامع دفتر موسیقی وسرود ثبت شده و در  دسترس برنامه‌سازان صدا و سیما قرار گرفته است.

این مجموعه در ساختارهای متنوع محلی، سنتی، ارکسترال و تلفیقی تهیه و به زبان‌های فارسی، آذری، کردی، ترکمنی، بختیاری، لری، بلوچی، بندری، بختیاری، گیلکی و ... اجرا شده‌اند؛علاوه بر اثار موسیقایی ، بمنظور تهیه کلیپ های تلویزیونی  ۱۱ قطعه از آثار یاد شده توسط مراکز استانی تصویرگذاری شده که در قالب‌ ۸ کلیپ و ۳ نماهنگ جدید برای پخش از شبکه‌های استانی و سراسری در اختیار برنامه‌سازان سیمای جمهوری اسلانی ایران قرار گرفته‌اند.

همچنین ستاد معاونت امور استان ها با هم افزایی ظرفیت‌های استانی و هنرمندان برجسته سراسر ایران ، نسبت به طراحی دو اثر ویژه اقدام و ضمن تهیه سرود در خصوص تولید نماهنگ آن با کیفیت Full HD اقدام کرد. این دو اثر با عناوین « موج حماسه» و «آهنگ همزبانی» مورد تایید ستاد انتخابات سازمان قرار گرفت و از بیست اردیبهشت از شبکه‌های استانی و سراسری روی آنتن رفته است.