جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تولید 8 هزار دقیقه برنامه پیرامون سیل سیستان و بلوچستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید 8 هزار دقیقه برنامه پیرامون سیل سیستان و بلوچستان

تولید 8 هزار دقیقه برنامه پیرامون سیل سیستان و بلوچستان


معاونت امور استان های رسانه ملی،  8141 دقیقه برنامه با محوریت سیل جنوب شرق کشور تولید و روانه آنتن کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان، خسارات زیادی به بار آورده و موجب بی خانمانی جمعی از هموطنان شده است، همچنین سیلاب برخی روستاها را به محاصره خود در آورد که همین مسئله موجب کندی امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده شد.
در این شرایط معاونت امور استان‌های رسانه ملی با مرکزیت صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان با استفاده از همه ظرفیت‌های فنی و انسانی خود، کار اطلاع‌رسانی در مورد سیل‌زدگان و وضعیت امدادرسانی به آنها را در دستور کار قرار داد و چتر رسانه‌ای مناسبی را به وجود آورد تا آنچه از این منطقه مخابره می‌شود، بیش از هر چیز رنگ و بوی واقعیت داشته باشد و زمینه حضور مسئولان و کمک های خیرخواهانه مردم را فراهم کنند.
این فعالیت ها در چهار حوزه سیما، صدا، فضای مجازی و خبر، پی گرفته شد و برنامه‌های گوناگونی با موضوع سیل در 10 روز بعد از وقوع روی آنتن شبکه های سراسری رادیویی و تلویزیون و شبکه استانی صداوسیما رفت.
براساس این گزارش در این مدت بیش از 100 گزارش خبری در صداوسیمای مرکز استان تهیه و در شبکه های سراسری به ویژه شبکه خبر پخش شد.
648
دقیقه ارتباط زنده صدای این مرکز با شبکه‌های سراسری، 920 دقیقه ارتباط زنده با شبکه‌های استانی، 805 دقیقه ارتباط زنده با مسئولان استانی و 42 مورد بسته‌های میان برنامه‌ای، از دیگر اقدامات صدای مرکز سیستان و بلوچستان پیرامون سیل اخیر بوده است که در مجموع فعالیت رادیوی این مرکز را در ارتباط با سیل به 4 هزار و 948 دقیقه می‌رساند.
در حوزه خبر هم در مجموع 1294 دقیقه گزارش در بخش‌های خبر رادیو، تلویزیون، ارتباط با شبکه‌های سراسری و ارتباط زنده با مسئولان استانی روی آنتن رفت.
در بخش سیما در مجموع 353 دقیقه ارتباط زنده تصویری با بخش های مختلف خبری شبکه خبر و شبکه یک سیما برقرار شد و گزارش کاملی از خسارات ناشی از سیل به اطلاع مردم رسانده شد.
همچنین بخشی از برنامه‌های پُرمخاطب این مرکز به مسئله سیل و خبرهای مربوط به آن و همچنین روند کمک‌رسانی به سیل‌زدگان اختصاص یافت.در حوزه صدا، برنامه‌های سلام سیستان، سیوستان، صباح سمین، صبح شرقی، فصل همدلی، ماهکان، ملک کیو، مهر دوار، هوا خوبه و کی بانو به مسئله سیل و مشکلات ناشی از آن پرداختند همچنین 88 مورد آنونس با مدت زمان 264 دقیقه با همین موضوع روی آنتن صدای مرکز سیستان و بلوچستان رفت.
در حوزه سیما، ویژه برنامه «خوان هشتم» به صورت اختصاصی به مسئله سیل پرداخت همچنین برنامه‌های مل ترمی و مهر هنکین هم گزارش‌های مربوط به سیل‌زدگان و امدادرسانی در این منطقه را پوشش دادند.
گزارش‌های خبری سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در ارتباط با این حادثه هم در قالب برنامه «در شهر» روی آنتن رفت که مجموع آنها به 60 دقیقه می‌رسد همچنین ارتباط با شبکه‌های استانی و سراسری هم در دستور کار سیمای مرکز سیستان و بلوچستان بود و علاوه بر این انیمیشن‌های آموزشی جمعیت هلال احمر هم به تناوب از این شبکه پخش شدند.
2100
مورد زیرنویس اطلاع‌رسانی پیرامون سیل و هشدارهای هواشناسی و ایمنی به مخاطبان، از دیگر اقدامات سیمای مرکز سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.
معاونت فضای مجازی این مرکز هم با تولید و انتشار 240 مورد عکس‌نوشت، پوستر، پادکست و ویدئوهای مردمی، نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی درباره سیل و روند ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان داشته است.
به این ترتیب و در مجموع تا پایان نخستین روز بهمن ماه، شاهد تولید و پخش 8141 دقیقه برنامه در هر چهار حوزه پیرامون سیل اخیر در سیستان و بلوچستان بودیم.