سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

تکریم و معارفه مدیرکل مرکز مازندران برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

تکریم و معارفه مدیرکل مرکز مازندران برگزار شد

تکریم و معارفه مدیرکل مرکز مازندران برگزار شد

در مراسمی با حضور معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی، استاندار ، نمایندگان مجلس و مقامات لشگری و کشوری استان مازندران از زحمات هشت ساله بهرام حمیدی در صدا و سیمای آن استان تقدیر و حکم انتصاب علی صادق مقدسی به عنوان مدیر کل صدا و سیمای مرکز مازندران به وی ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، حجت الاسلام و المسلمین سید رمضان موسوی مقدم، در این مراسم با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل شبکه‌های استانی با هدف تقویت فرهنگ‌ها، آداب و رسوم مناطق بوده است، اظهار داشت: لازمه رشد یافتگی استان‌های کشور، استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناطق است.

وی با بیان اینکه چرخه انقلاب با سرعت بیشتری به جلو می‌رود، افزود: ملت ایران دشمن شناس بوده و در همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی، ایران اسلامی را به بالندگی رساندند.

معاون امورمجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه تعداد شبکه‌های فارسی زبان معاند با  جمهوری اسلامی ایران بیش از 160 شبکه است، تصریح کرد: مقابله با اسلام انقلابی برگرفته از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هدف اصلی استکبار است.

موسوی‌مقدم با بیان اینکه توسعه همه جانبه در کشور از طریق تقویت شبکه‌های استانی محقق شده است، افزود: بسیاری از مبانی خانوادگی و اخلاقی استان‌های کشور از طریق شبکه‌های استانی به‌ شایستگی معرفی شده است.

وی با اعلام اینکه حدود 18 سال از راه‌اندازی نخستین شبکه استانی در کشور می‌گذرد، گفت: اکنون اتکای محور اصلی فعالیت این شبکه ها  تقویت فرهنگ‌های بومی، محلی و منطقه ای است.

معاون رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه سنت‌ها و آداب و رسوم بومی در شبکه‌های استانی بر پایه مفاهیم دینی تعریف می شود، افزود: شبکه‌های استانی مجموعه عظیمی برای مقابله با جنگ فرهنگی و نرم استکبار به شمار می آیند.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه به واسطه برخی بی‌توجهی‌ها، بسیاری از زبان‌ها و آداب و رسوم مناطق در حال فروپاشی است ، تصریح کرد: امروز شبکه های  استانی علاوه بر مخاطبان محلی پشتیبان پرقدرتی برای  شبکه‌های ملی و بین المللی هستند.

موسوی مقدم با اشاره به اینکه توسعه متوازن در عرصه‌های مختلف استان ها از طریق شبکه‌های استانی میسر است، افزود: شبکه‌های استانی رسانه ملی در پوشش برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور نقش موثری ایفا کردند و باید در تحقق سند توسعه استان ها هم پای سایر دستگاه های فرهنگی نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه 70 درصد نیازمندی‌های رسانه ای کشور در داخل تولید می شود، گفت: بسیاری از فرستنده‌های تلویزیونی ساخت متخصصان داخلی است.

موسوی‌مقدم با بیان اینکه بسیاری از مخاطبان شبکه‌های استانی، بین‌المللی هستند، گفت: آداب و رسوم محلی و موسیقی بومی مازندران اکنون مورد توجه بسیاری از مازنی‌ها مقیم خارج کشور قرار گرفته است.

ربیع فلاح جلودار در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شبکه تبرستان با اشاره به اینکه ترویج سبک زندگی اسلامی و آداب و رسوم بومی و محلی وظیفه اصلی رسانه ملی است، اظهار داشت: برنامه‌سازی در حوزه تولیدات فاخر هدف اساسی رسانه ملی است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ورود نخبگان جامعه برای القای انتظارات آنان از جامعه از طریق رسانه‌های استانی باید پیگیری شود، تصریح کرد: محور فعالیت‌های صدا و سیما توسعه جامع در تمام زمینه ها بوده و شایسته است تا رسانه استانی کمک کند زمینه حضور بخش خصوصی برای رونق اقتصادی در استان فراهم شود.

فلاح با بیان اینکه مناسب است جوان گرایی بیشتر در برنامه‌های صدا و سیما مورد توجه قرار گیرد، افزود: حتما با تقویت فرهنگ‌ بومی و محلی به جذابیت برنامه‌های شبکه های استانی افزوده می شود.

استاندار مازندران با تقدیر از مدیریت قبلی شبکه تبرستان، افزود: امیدواریم با همکاری مدیر جدید شبکه بتوانیم در حوزه توسعه و رفع تنگناهای مازندران سربلند باشیم.

در ادامه علی صادق مقدسی، مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز مازندران اظهار داشت: امیدواریم با همدلی بیشتر و کار جهادی، بتوانیم شبکه  تبرستان را به اهداف واقعی خود هدایت کنیم.

وی افزود: مدیریت پیام نیازمند طراحی دقیق است که  باید از طریق رسانه استانی به مخاطبان هدف ارائه تا افکار عمومی به شکل شایسته هدایت شود.

مقدسی با بیان اینکه مراقبت از نعمت‌های زیست محیطی باید در شبکه تبرستان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: تصحیح و رفع عمده بسیاری از مشکلات مازندران بدون همکاری رسانه‌ها میسر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در رسانه باید از مباحثی که سودی برای مردم ندارد پرهیز کنیم، تصریح کرد: تلاش بیشتری برای ارتقا امید به آینده و پیشرفت در استان را از رسانه استانی پیگیری می کنیم.

بهرام حمیدی، مدیرکل سابق شبکه تبرستان هم در این مراسم با اشاره به اینکه از تعامل و همکاری تمام کارکنان شبکه تبرستان که خود را مدیون آنان دانسته، قدردانی می‌کنم، اظهار داشت: اگر قصوری بوده چشم بر گذشت شما بزرگواران دارم.

وی افزود: بنده همواره و در همه حال به دوستی با اهل خبر و رسانه و هنر، عشق ورزیده و ازمردم استان که شایسته شنیدن و تماشای برنامه‌های بهتری از شبکه تبرستان بوده، حلالیت می‌طلبم.

مدیرکل سابق شبکه تبرستان با اشاره به اینکه کیفی‌سازی برنامه‌های شبکه تبرستان در دوره خدمتی بنده پیگیری شده است، تصریح کرد: از تلاش مدیران و همکاران شبکه تبرستان در این مدت قدردانی می‌کنم.