رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

جايزه بهترين نمايش راديويي ABU به ايران رسيد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

جايزه بهترين نمايش راديويي ABU به ايران رسيد

جايزه بهترين نمايش راديويي ABU به ايران رسيد

 

اثر راديويي ارسالي از صدا و سيماي مركز گيلان به رقابت سالانه  ABU موفق شد عنوان برترين نمايش راديويي در اتحاديه راديو تلويزيون هاي آسيا و اقيانوسيه را از آن خود كند.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها  ،در مراسم اختتاميه پنجاه و پنجمين اجلاس اتحاديه راديو تلويزيون هاي آسيا-اقيانوسيه كه در عشق آباد پايتخت تركمنستان برگزار شد نمايش راديويي "مسخ" يا "متافورسيس" جايزه بهترين نمايش راديويي را به خود اختصاص داد.

"مسخ " به تهيه كنندگي و كارگرداني مهدي آذري در صدا و سيماي مركز گيلان توليد شده و به تاثير روانگردان ها بر فرد معتاد با زبان نمايش مي پردازد.

اين نمايش ،قصه سرگشتگي انسان هاي معاصر ميان واقعيت و خيال است  اما اين بار به بهانه اعتياد .

اين نمايش يكي از چهار اثر ارسالي از صدا و سيماي جمهوري اسلامي به مسابقه" ABU Prize 2018" بود كه موفق شد عنوان برتر اين جشنواره هنري را كسب كند.

ديگر آثار ارسالي از رسانه ملي به اين رقابت شامل "مرد فيروزه اي " توليد صدا و سيماي مركز سيستان و بلوچستان،"گياهان نيز درد مي كشند"توليد صدا و سيماي مركز كرمانشاه و مستند "اسكندر" توليد صدا و سيماي مركز آبادان نيز به مرحله نهايي اين رقابت كه در عشق آباد پايتخت تركمنستان برگزار شد راه يافته بودند.

مسابقه سالانهABU Prize 2018ميان توليدات راديويي و تلويزيوني رسانه هاي عضو اتحاديه راديو تلويزيون هاي آسيا - اقيانوسيه در 7 بخش تلويزيوني و 7 بخش راديويي برگزار شد .

 هنرمندان راديو گيلان شامل  غلامحسين سيري،صدف پيشه احسان ،بهرام نوري ،طاهره اسماعيلي،مهدي مددكار  و ابراهيم عاطفي در اين نمايش نقش آفريني كرده اند و معصومه همتي كار صدابرداري "مسخ" را بر عهده داشته است .