رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

جایگاه رسانه ها بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در تببین خدمات انقلاب بسیار حائز اهمیت است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

جایگاه رسانه ها بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در تببین خدمات انقلاب بسیار حائز اهمیت است

جایگاه رسانه ها بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در تببین خدمات انقلاب بسیار حائز اهمیت است

 

جایگاه رسانه ها بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در تببین خدمات انقلاب بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش شود خدمات و دستاوردهای انقلاب در کشور و خصوصا استان کهگیلویه و بویراحمد به تصویر کشیده شود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، امیر رئوف مدیرکل شبکه استانی دنا در دومین نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان گفت: صدا و سیمای استان با رویکرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های خود را را در سه دوره تبیینی، تشریحی و تهییجی تقسیم کرده است که دوره تبیینی از 12 آذر 96 تا 12 آذر 97 به مدت یکسال اجرا شد و در ادامه دوره تبلیغی را به مدت یک ماه در دستور کار داریم که از 12 آذر 97 تا 12 بهمن 97 برنامه ریزی شده است و سپس در دهه مبارک فجر از 12 تا 22 بهمن سال جاری دوره اجرای برنامه های تهییجی با هدف حضور گسترده مردم در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پیش بینی شده است.
وی گفت: در دوره تبیینی، صدا و سیمای استان برنامه ای تحت عنوان کارنامه را در دستور کار داشت که در این برنامه مدیران ارشد و استانداران چهار دهه گذشته استان، خدمات و دستاوردهای نظام و انقلاب را برای مردم استان بازگو کردند و از وضعیت استان در امور زیربنایی سخن گفتند و اعلام داشته اند که این پیشرفت های همه جانبه در استان را مدیون انقلاب اسلامی هستیم.
رئوف خاطرنشان کرد: برنامه کارنامه یکی از برنامه های شاخص امور استان ها است که در 33 مرکز صدا و سیما تولید شده و به کارنامه موفق جمهوری اسلامی و چهار دهه انقلاب پرداخته و انعکاس بسیار خوبی در کشور داشت.
وی افزود: یکی دیگر از برنامه هایی که بمناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تولید و پخش می شود برنامه ای با عنوان دستاورد هست که در این برنامه دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف تبیین می شود و در رادیو نیز برنامه های متعددی با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و نخبگان سیاسی، علمی و فرهنگی استان تولید و به سمع مخاطبان رادیو رسید..
رئوف گفت: در حوزه فضای مجازی، موشن گرافی ها و اینفوگرافی های بسیار خوبی در ارتباط با خدمات و دستاوردهای انقلاب در معاونت فضای مجازی استان تولید و در شبکه های اجتماعی انتشار یافت، در حوزه خبر نیز گزارش ها و مستندهای خبری در دستور کار ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفت.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای تولید محتوای دستاوردهای انقلاب اسلامی در فضای مجازی باید به شکل هم افزایی عمل شود و برای تولید محتوا ظرفیت های بسیار خوبی در استان وجود دارد و این ظرفیت ها در راستای امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: در برنامه های تهییجی برنامه ای با عنوان چلچراغ با رویکرد خلاقانه و نوآورانه در ایام الله دهه فجر پخش خواهد شد که هدف از آن ایجاد فضای شاد در بین مردم است و این برنامه با همکاری فرمانداران و مدیران در شهرستان ها اجرا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای انقلاب را به خوبی برای مردم و خصوصا نسل چهارم انقلاب بازگو کنیم .
وی افزود: نظام سلطه و استکبار در تلاش است تا دستاوردهای انقلاب را دچار خدشه کند و دستاوردها را کم رنگ کند که نقش و جایگاه رسانه ها بعنوان افسران و سربازان جنگ نرم در تببین خدمات انقلاب بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش شود خدمات و دستاوردهای انقلاب در کشور و خصوصا استان کهگیلویه و بویراحمد به تصویر کشیده شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: دشمن جنگ پیچیده، چند لایه و تمام عیار تبلیغاتی و رسانه ای را علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته و هدف اصلی اش از این جنگ، تصویرسازی غلط و منفی و نا امید کننده از اوضاع کشورمان است

حجت الاسلام سید جواد خاضع افزود: دستور کار امروز دشمن ایجاد روحیه یاس و ناامیدی و بدبینی در بین جوانان کشور است و دو عامل هم به دشمن در این اغواسازی و تصویرسازی منفی کمک می کند، یکی این که بیش از 70 درصد جمعیت کشور دوران سیاه و خفقان قبل از انقلاب و عمق فساد رژیم پهلوی و محرومیت کشور را ندیده اند و دوم، مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز کشور که محصول تحریم های ظالمانه استکبار و البته بی تدبیری برخی از مسئولین است، این در حالی است که مشکلات معیشتی و اقتصادی در همه کشورهای غرب هست که نمونه بارز آن را در قلب اروپا و فرانسه شاهد هستیم.
وی افزود: رسانه های ما مخصوصا صدا و سیما در زمینه خنثی سازی توطئه های دشمنان نقش بی بدیلی دارند و باید تصویر واقعی کشور که دقیقا نقطه مقابل تصویرسازی جعلی و غیرواقعی نظام سلطه است را به مردم و بالاخص جوانان کشور نشان دهند.

در حاشیه این نشست بعد از انتقال دکتر افشارنیا به مرکز چهامحال و بختیاری حکم رئیس کارگروه رسانه و فضای مجازی به مدیرکل شبکه دنا ابلاغ شد.