حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

جزئیات برنامه‌های جديد شبكه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

جزئیات برنامه‌های جديد شبكه شما

جزئیات برنامه‌های جديد شبكه شما

 

محمدمهدی قاسمی مدیر شبکه «شما» ایجاد فضای استعدادیابی در شهرها و استان‌های کشور در حوزه های مختلف ورزشی، ادبی ، اقتصادی و... را از جمله محورهای اصلی برنامه های این شبکه عنوان كرد .

وی افزود: در این حوزه کارهای خوبی که افراد در استان ها انجام می دهند به نمایش گذاشته می شود و ممکن است ما به صورت گزارشی آنها را به تصوير بکشیم .

قاسمی با اشاره به راه اندازی لیگ های کشوری در راستای استعدادیابی در شهرهای مختلف عنوان کرد: با پیشنهاد دکتر دارابی معاون امور استان‌ها لیگ سراسری مشـاعره با حضور استادان، صاحبنظران و علاقمندان به شعر و شاعری با اقدام هماهنگ ۳۳ شبکه استانی برگزار خواهد شد.

به این منظور دستورالعمل های لازم از سوی ایشان صادر و به تمام شبکه‌های استانی ابلاغ شده و اهالی شعر و ادب در هر یک از استان‌ها در این جشنواره بزرگ شرکت می‌کنند و به این نحو، شناسایی و پرورش استعدادهای جدید زبان و ادبیات فارسی در اقصی نقاط کشور صورت می‌گیرد. مسابقه مشاعره در تک تک استان‌ها برگزار و برگزیدگان از هر استان به این شبکه معرفی می‌شوند تا در سطح ملی به رقابت بپردازند.

وی ادامه داد: شبکه «شما» در ایام تابستان 96 جشنواره فیلم های تلویزیونی را راس ساعت 24 بامداد روي آنتن مي برد که می توان به فیلم های «تنهای تنهای تنها»، «همسنگار»، «تابستان طولانی» ، «چشم آفتاب»، «نشانه ها » اشاره كرد و تولیدات مستند های فاخر تولید مرکز سیمای استان ها که در جشنواره های بین المللی کسب مقام نموده اند از جمله : «تنهاوش»، «حیات در رگهای سرد»، «کاوش در اعماق خلیج فارس»، «گراندهتل»، «کوشکی یک یوزپلنگ آسیایی» به صورت روتین هر روز ساعت 16:30 از شبکه شما پخش خواهند شد .

قاسمی با توجه به نزدیک شدن ایام ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع) وهمچنین آغاز دهه کرامت افزود : شبکه شما با تولید برنامه هایی ویژه؛ به استقبال دهه کرامت رفته و برنامه هایی متناسب با این ایام را برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

به همین منظور شبکه شما با همکاری مراکز استان ها برنامه های «سراج»، «شمس الشموس»، «کولاک» ، «جشنواره فیلم های تلویزیونی » و «جشنواره تولیدات مستند » با موضوع امام رضا علیه السلام و برنامه های ویژه گروه سنی کودک و نوجوان در قالب انیمیشن را از جمله تولیدات شبکه شما برای این ایام تدارک دیده است.

آغازگر این ویژه برنامه ها مراسم جشن دهه کرامت است که سوم مرداد ماه از ساعت 10:30 به صورت زنده باعنوان «سراج » از حرم حضرت معصومه (س) به مخاطبان این شبکه تقدیم می شود .

«سراج » عنوان برنامه ای است که بصورت زنده از ساعت 10:30 هر روز صبح از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و با گذر از حرم احمد بن موسی(ع) تا صحن مطهر حضرت سید جلا الدین اشرف در استان گیلان ادامه و در میلاد حضرت امام رضا (ع) و در مشهد مقدس به پایان می رسد.

«سراج » با همکاری مراکز صداو سیما خراسان رضوی ، فارس ، قم ، گیلان ، به ارتباط حضور امام رضا (ع) در ایران و تاثیرات اجتماعی حضور حضرت در ایران را مورد توجه قرار داده و در این راستا تاثیرات وجود اماکن مذهبی و امامزاده ها در سراسر کشور، بهره گیری از حضور هنرمندان و حضور شعرا آئینی هر استان ، مرور سفر امام رضا (ع) و متعاقب آن سفر جمع بزرگی از خواهران و برادران ایشان به ایران در «سراج » مورد بررسی قرار می گیرد. 

«کولاک» کاری از مرکز خراسان شمالی است که در دهه کرامت " ترویج رفتار کریمانه" از جمله رویکردهای آن است و

موضوعاتی چون توسل به حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) ، توجه به افرادی که در این دهه با انجام کارهایی ویژه به «کرامت» تجسمی عینی داده اند ؛ مانند مشاغل مختلفی که به خدمات دهی به صورت رایگان در این دهه پرداخته اند را در بر می گیرد. 

دکتر قاسمی با اشاره به ویژه برنامه « شمس الشموس » با محوریت مرکز صداو سیمای خراسان رضوی (شبکه پایتخت معنوی ایران) و آستان قدس رضوی به مناسبت دهه کرامت گفت : این برنامه از3 تا 13 مردادماه هر شب از صحن مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام به روی آنتن شبکه شما خواهد رفت و اهمیت جایگاه خواهری و برادری را در خانواده تراز مورد توجه قرار می دهد .

این ویژه برنامه از ولادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) نگاهی نو به مقوله خانواده خواهد داشت.

وی إبراز اميدواري كرد با توجه به اجرای این برنامه توسط یکی از مجریان نام آشنای رسانه ملی که آشنا به موضوع سبک زندگی دینی است ، نظر مثبت طیف وسیعی از بینندگان را جلب کند.

قاسمی در ادامه گفت : برنامه «سروستان» هم که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با رویکرد معرفی ظرفیت‌های کلان استان، بررسی مشکلات و فعالیت‌های صورت گرفته در سطح هر استان از شبکه پخش می‌‌شود به همین بهانه با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و مسوولین استانی  با اجرای ناصر خیرخواه از آستان حضرت رضا علیه السلام به روی آنتن شبکه شما می‌رود

جشنواره پخش فیلم های تلویزیونی و آثار برگزیده مستند از جشنواره های بین المللی در این دهه، از دیگر برنامه های این شبکه است که در کنداکتور دهه کرامت قرار گرفته است .

همچنین برنامه های «زنده رود » ، «خوشا شیراز » ، « ترانه باران » ، «من و شما » و « نیلوفرانه »  با بهره مندی از حضور کارشناسان، مهمانان و موضوعات متناسب با ایام دهه کرامت به تدارک برنامه هایی ویژه پرداخته اند که در طی این ایام از شبکه شما پخش می شود.