سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

جشنواره بهترین فرصت برای آموزش علاقمندان به پویانمایی - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره بهترین فرصت برای آموزش علاقمندان به پویانمایی

جشنواره بهترین فرصت برای آموزش علاقمندان به پویانمایی

 

امیر مهران فیلمساز انیمیشن در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی توضیح داد: من فکر می کنم برگزاری جشنواره هایی از این دست می تواند انرژی مثبت و نشاط را بین شرکت کننده ها و هم بازدید کننده ها ایجاد کند و همین ایجاد انگیزه و اشتیاق و نشاط باعث می شود که روی آثار هم تاثیر مثبت بگذارد. چون هنرمندان می دانند که آثارشان دیده می شود، از این رو سعی در بهبود کیفی آثار خود دارند و با دقت و وسواس بیشتری اقدام به ساخت اثر خود می کنند.

وی همچنین تاکید کرد: از آنجایی که اغلب جشنواره ها معمولا در تهران و برای هنرمندان تهرانی برگزار می شود، چنین جشنواره ای می تواند برای هنرمندان شهرستانها و افراد مستعدی که در زمینه های مختلف فرهنگی فعالیت می کنند، انگیزه ایجاد کند که اتفاق خوب و خوشایندی باشد. همین طور کارگاه ها و دوره های آموزشی اتفاقات خوبی را برای دوستان فیلمساز رقم می زند و در کنار ارزیابی ها، فرصتی برای آموزش هم وجود دارد.

این انیماتور در خصوص آثاری که در این دوره از جشنواره ارائه شده است نیز بیان کرد: به هر حال در هر جشنواره ای که همه ساله برگزار می شود، هر سال اتفاقات بهتری از سال قبل می افتد و نگاه سازندگان حرفه ای تر و جدی تر از قبل می شود. می توانم بگویم که به وضوح می توان این تغییرات را احساس کرد. به هر حال هر حرکت فرهنگی خروجی خوبی خواهد داشت.