سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

جشنواره بیستم نگاهی نو به توسعه و توازن رسانه ای - صفحه محتوايي يادداشت

 

 

يادداشت

جشنواره بیستم نگاهی نو به توسعه و توازن رسانه ای

جشنواره بیستم نگاهی نو به توسعه و توازن رسانه ای


جشنواره بیستم نگاهی نو به توسعه و توازن رسانه ای

 

برگزاری جشنواره بیستم در سنندج  در میانه دلاورترین اقوام ایرانی که از عهد باستان تا کنون پاسدار ارزش‌ها و اعتقادات موحدانه و  خدامدار ایران بوده‌اند و  شگفتانه و مردانه در مقابل همه تهاجمات غربی به این مملکت اهورایی ایستاده‌اند، از حضرت عکاشه نبی تا فرق بزرگ عرفانی نقشبندی و قادری و خاکسار و نعمت‌اللهی، تا کامکارها و نغمات عرفانی ایشان  و در راس همه سرداران شهید این دیار خاصه سردار جانباز شهید کاک جلال و متعاقب آن اعلام برگزاری جشنواره بیست و یکم در چهارمحال و بختیاری دیار غیور مردان پاک و بی‌آلایش ایران و بختیاری‌های غیرتمند از عمان سامانی با آن شعر زیبای: کیست این پنهان مرا در جان و تن،  کز زبان من همی گوید سخن .... تا سردار اسعد بختیاری و سردار بی بی مریم زن نامدار و اسطوره این دیار تا قهرمان مبارزه با استبداد علیمردان خان و  شهسوار دل‌های عاشق ایرانی قیصر امین‌پور تا سرداران شهید این دیار بویژه سردار شهید کریم بیاتی فرمانده شهید گردان شهادت لشکر 77 خراسان و.... نشانگر راهبرد درست و دقیق معاونت استان‌های رسانه ملی برای توسعه متوازن رسانه‌ای در سطح کشور است.

برگزاری جشنواره بزرگ تولیدات صدا و سیمای مراکز در استان‌های برخوردار از رنگین کمان اقوام و سنت‌ها و فرهنگ‌ها عطف نظر به ظرفیت بی بدیل تمدن‌ساز در گوشه گوشه ایران اسلامی و توجه به این مهم است که  اقوام ایرانی جدا از مرزهای جغرافیایی استانی، متفق در ایرانیت و اسلامیت هستند.

اهمیت این جشنواره‌ها از منظر دیگر جریانسازی فرهنگی معکوس از قلب سنت‌های پایدار به سمت مرکز سیاسی ایران یعنی تهران است که با صدور دائم خرده هنجارهای غربی همواره منشاء به هم ریختگی هارمونی فرهنگی می‌شود.

رخداد غیر قابل رقابت جشنواره استان‌ها به عنوان اضلی‌ترین موتور محرکه برگشت جریانی محسوب می‌شود و شبکه‌های استانی به عنوان محور راهبردی سنت در مقابل موج مدرن در پیشانی این عملیات فرهنگی و باززایی تمدنی محسوب می‌شوند...
لذا باید قدردان این موج نو بود و این سیاست راهبردی را برای تحکیم وحدت و همدلی و امید به فال نیک گرفت و  به سیاستگذاران و دست‌اندرکاران آن به‌ویژه معاونت محترم استان‌ها دست مریزاد گفت و آرزوی مزید توفیق کرد. چنین باد.


مسعود احمدی افزادی - مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان