جهش تولید | یک‌شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹

جشنواره سردار سلیمانی و مقاومت در خوزستان برگزار می‌شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره سردار سلیمانی و مقاومت در خوزستان برگزار می‌شود

جشنواره سردار سلیمانی و مقاومت در خوزستان برگزار می‌شود


معاون امور استان‌های رسانه ملی در نشست مشترک با رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان  ضرورت توجه به منظومه فکری و گفتمان دفاع مقدس، بر پرداخت هنرمندانه و خلاقانه دستاوردهای دفاع مقدس در رسانه ملی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در نشست مشترک با رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و روسای دفاتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد اظهار کرد: توجه به منظومه فکری و گفتمان دفاع مقدس و ماهیت و چرایی و چیستی آن و بازخوانی تاریخ جنگ برای مردم به ویژه نسل جوان کشور باید در اولویت قرار گیرد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه گفتمان دفاع مقدس مبتنی بر خداباوری، شهادت‌طلبی، تقدم منافع جمعی بر منافع فردی و ولایت‌مداری و ... است گفت: دفاع از استقلال و مرزهای عقیدتی کشور و نظام اسلامی از دیگر اصول بنیادین دفاع مقدس به شمار می‌رود که لازم است در تبیین این گفتمان مورد تاکید قرار بگیرد البته توجه به این نکته هم ضروری است که این مولفه‌ها برای همه نسل‌ها به ویژه جوانان غرورآفرین و مایه سربلندی هستند.
دکتر دارابی افزود: معرفی الگوهای درست و جامع به نسل امروز امری حیاتی است البته در معرفی شهدا و الگوپردازی از شخصیت آنها نباید غلو کرد یا چهره‌ای قدسی و دست نیافتنی را به نمایش گذاشت زیرا شهدا هم آدم‌های عادی بودند که در کنار ما زندگی می‌کردند اما به تعبیر امام راحل، ره صد ساله را یک شبه پیمودند.
معاون امور استان ها در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چهلمین سال بزرگداشت هفته دفاع مقدس به توافق صورت گرفته میان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با صدا و سیمای استان‌ها اشاره و عنوان کرد: قرارگاه مشترکی بر همین مبنا در مراکز استانی صداو سیما تشکیل می شود که مأموریت اصلی آن، سامان دادن به امور و تولیدات مشترک است.
وی با تاکید بر اینکه باید از بیان مطالب غیر واقعی در خصوص دفاع مقدس پرهیز شود خاطرنشان کرد: از جمله موضوعاتی که باید روی آن کار اساسی صورت بگیرد، بحث «همه با هم در دفاع» و نمایش همبستگی ملت ایران است که جزو واقعیت‌های انکارناپذیر دفاع مقدس به شمار می‌رود، زمانی که آحاد مختلف مردم پای کار آمدند و ارتش و سپاه و بسیج مردمی در دفاع از مرزهای کشور یکدل و یکرنگ شدند؛ این حقیقت زیبا باید در قاب تلویزیون و برنامه‌های رادیویی مراکز انعکاس ویژه‌ای داشته باشد زیرا مخاطبان صدا و سیما عمدتا جوانان و نوجوانان هستند که به دنبال مطالب مستند، باورپذیر و منطقی هستند.
دارابی بهره‌گیری از آرشیو غنی رسانه ملی را یکی از مهمترین اصول در برنامه‌سازی دانست و تصریح کرد: لازم است با توجه به این مستندات و همچنین تاریخ شفاهی جنگ، دستاوردهای عظیم دفاع مقدس برای نسل امروز تشریح شود.

تولید و پخش 230 هزار دقیقه ویژه برنامه دفاع مقدس در مراکز
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما ادامه داد: ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس از خردادماه امسال در رسانه ملی تشکیل شده و تا اسفند 99 فعالیت خواهد داشت که در این بین بخش عمده ای از تولیدات رسانه ملی برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به تولیدات مراکز استانی صداوسیما اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه 229 هزار و 149 دقیقه محتوای ویژه هفته دفاع مقدس در قالب 21 هزار و 813 عنوان برنامه پیش‌بینی شده است گفت: در این بین سهم مراکز استانی بیش از 12 هزار و 513 عنوان برنامه و حدود 142 هزار دقیقه است؛ از این تعداد 9 هزار و 912 عنوان برنامه در صدای استان‌ها، 12 هزار و 83 برنامه در سیمای استان‌ها و 800 عنوان به همت فضای مجازی مراکز تولید شده است.
دارابی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است هر مرکز هر شب جنگ شبانه‌ای را با محوریت دفاع مقدس روانه آنتن کند.

شکل‌گیری جشنواره تولیدات رسانه‌ای سردار صلح و امنیت در خوزستان
معاون امور استان های رسانه ملی با تاکید برضرورت تولید آثار فاخررادیویی و تلویزیونی در موضوع دفاع مقدس گفت: بر اساس توافق انجام گرفته بین استانداری و صدا و سیمای مرکز خوزستان، قرار است جشنواره تولیدات رسانه‌ای سردار صلح و امنیت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مقاومت، ازاین پس هر ساله به میزبانی استانداری خوزستان برگزار شود که امیدوارم شاهد حضور پررنگ آثار رادیویی و تلویزیونی شبکه های استانی در این جشنواره باشیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
صدا و سیما در گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیشگام بوده است
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  نیز در این جلسه با اشاره به برنامه های رسانه ملی در هفته دفاع مقدس گفت: برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس هم تدارک گسترده‌ای دیده شده که در این بین صدا و سیمای جمهوری اسلامی مانند همیشه پیشگام بوده است.
سردار سرتیپ بهمن کارگر در نشست مشترک با معاون امور استان های رسانه ملی و اعضای شورای مدیران معاونت و هم چنین مدیران کل مراکز استانی در سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه حضور داشتند با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در پاسداشت و تکریم ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: امسال و در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برنامه‌های مختلفی از سوم خردادماه شروع شده که تا 29 اسفند سال جاری ادامه دارد.
وی افزود: برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس هم تدارک گسترده‌ای دیده شده که در این بین صدا و سیمای جمهوری اسلامی مانند همیشه پیشگام بوده است.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه اوج برنامه‌های هفته دفاع مقدس در روز دوشنبه سی و یکم شهریورماه خواهد بود گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری در نخستین روز از هفته دفاع مقدس و پخش آن در سراسر کشور از مهم ترین برنامه های این هفته خواهد بود.

رئیس مرکز بسیج سازمان صداوسیما عنوان کرد:
تولید 66 درصد برنامه‌های ویژه دفاع مقدس رسانه ملی در مراکز استانی صداوسیما
محمد مهدی رحمتی رئیس مرکز بسیج سازمان صداوسیما نیز در این جلسه با تشریح برنامه های رسانه ملی در هفته دفاع مقدس اظهار کرد: صداوسیما برای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با هدف ترویج ارزش های دفاع مقدس و تدوین دستاوردهای  انقلاب اسلامی در چهار دهه، در حوزه های مختلف برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.
رئیس ستاد چهل سالگی دفاع مقدس سازمان صدا و سیما گفت: 66 درصد برنامه‌های در نظر گرفته شده برای هفته دفاع مقدس، مربوط به مراکز استانی صداوسیما هستند.