جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

جشنواره فرصت خوبی برای برنامه سازان کارهای عروسکی است - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره فرصت خوبی برای برنامه سازان کارهای عروسکی است

جشنواره فرصت خوبی برای برنامه سازان کارهای عروسکی است

 

کریم سربخش عضو هیئت انتخاب و داور بخش فیلمنامه عروسکی در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویا نمایی و برنامه های عروسکی درباره تاثیرات برگزاری چنین جشنواره ای بیان کرد: هر جشنواره ای در انتها می تواند تاثیرات مثبتی روی کیفیت آثار بگذارد. البته در سیمای استان ها جشنواره های متعددی برگزار شده بود. اما وقتی جشنواره ملی می شود و جشنواره خاص و ویژه ای است، به شدت می تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای نخستین بار تلاش شد تا در حوزه انیمیشن جشنواره ای برگزار شود که آثار فاخر بسیاری هم تولید شد و همین بها دادن به مقوله انیمیشن در این سالها باعث شد تا روی کیفیت آثار هم تاثیر مثبت بگذارد. ضمن اینکه تزریق بودجه و حمایت هایی صورت گرفت که باعث شد در تولید آثار به موفقیت هایی دست پیدا کنیم.

این مدرس ادامه داد: امسال هم که اتفاق خوب دیگری رخ داد و کارهای عروسکی هم به جشنواره اضافه شد. ان هم در شرایطی که سالها بود که کارهای عروسکی در رسانه مهجور مانده و تولیدات کارهای عروسکی کمتر شده و برنامه های عروسکی کنار گذاشته شده بود و برگزاری این جشنواره می تواند اتفاق بسیار خوبی باشد. ضمن اینکه کارهای استانی هم این قابلیت را پیدا می کنند که در کنار شبکه های استانی از شبکه های سراسری هم پخش شوند.

سربخش افزود: این جشنواره فرصت و مجال خوبی است برای پی گرفتن کارهای عروسکی. از طرفی همین که کارهای مورد نظارت و ارزیابی توسط داوران قرار می گیرد و همین رقابت و دیده شدن آثار و دریافت جایزه و برگزیده شدن باعث می شود تا برنامه سازان و تولید کنندگان با انرژی و انگیزه بیشتر در این حوزه فعالیت کنند و چشم اندازی برای سالها و دوره های بعد جشنواره داشته باشند. به خصوص در شهرستانها که فرصت خوبی است تا آثارشان دیده شده و مورد ارزیابی قرار بگیرد.