جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جشنواره فیلم‌های هفته دفاع مقدس در شبکه های استانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره فیلم‌های هفته دفاع مقدس در شبکه های استانی

جشنواره فیلم‌های هفته دفاع مقدس در شبکه های استانی

 

سیمای مراکز استان‌ها در طول هفته دفاع مقدس، مجموعه‌ای از بهترین آثار سینمایی با محوریت جنگ تحمیلی را روی آنتن می‌برند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، با توجه به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، جشنواره فیلم‌های ویژه این هفته در شبکه‌های استانی برگزار می‌شود.

بر این اساس جشنواره فیلم‌های دفاع مقدس از جمعه 31 شهریورماه آغاز می‌شود و تا پنجشنبه ششم مهرماه ادامه خواهد داشت.

طی این مدت فیلم‌های سینمایی با محوریت دفاع مقدس و موضوعات مرتبط با فرهنگ جهاد و شهادت در ساعت‌های مختلف روی آنتن سیمای استان‌ها می‌رود.

مرکز آبادان برای این روزها به ترتیب فیلم‌های سینمایی صدای مقاومت، حمله به اچ 3، همپای آب، سرزمین خورشید، عقیق، چ و مدیون را در نظر گرفته است؛ فیلم‌های این مرکز ساعت 22:00 هر شب پخش می‌شوند و تکرار آنها نیز ساعت 14:00 روز بعد خواهد بود.

کودک و فرشته، مدیون، بادیگارد، سرخ به رنگ عقیق، مزرعه پدری، لک‌ لک‌ها به خانه بر می‌گردند و حمله به اچ 3 هم طی این هفته از سیمای مرکز آذربایجان شرقی پخش خواهند شد. زمان پخش فیلم‌های سینمایی جشنواره هفته دفاع مقدس در این استان ساعت 14:00 هر روز خواهد بود و تکرار آنها هم روز بعد ساعت 1:30 روی آنتن می‌رود.

مرکز آذربایجان غربی هم فیلم‌های سینمایی سرباز یک خانواده، از کرخه تا راین، هاوار، کیمیا، عبور از شب، خانه‌ای کنار ابرها و یوما را برای این هفته تدارک دیده است؛ فیلم‌هایی که هر شب ساعت 24:00 پخش می‌شوند و تکرار آنها هم ساعت 14:00 روز بعد پخش می‌شود.

بینندگان سیمای استانی البرز هم طی این هفته به ترتیب شاهد فیلم‌های سینمایی پوتین، خانه پلاک ندارد، پاریس تا پاریس، شهربانو، شیار 143، صدای مقاومت و سفر به چزابه در ساعت 22:30خواهند بود همچنین فیلم‌های دکل، یوما، آژانس شیشه‌ای، ساعت 25، شب دهم، سرباز یک خانواده و از کرخه تا راین هم برای پخش در ساعت 14:00 هر روز از سیمای مرکز اردبیل در نظر گرفته شده‌اند.

در مرکز اصفهان هم فیلم‌های سینمایی شورآوا، معراجی‌ها، خاطره گمشده، مهاجر، آنکه دریا می‌رود، کودک و فرشته و خانه پلاک ندارد، هر روز ساعت 15:00 روی آنتن می‌روند و مرکز ایلام هم فیلم‌های سایه، سفر به چزابه، بوسه باد، وصل نیکان، عاشقانه‌هایی بر باد، دکل و همسنگار را هر شب ساعت 22:20 پخش خواهد کرد؛ ساعت پخش تکرار این فیلم‌ها هم ساعت 13:00 روز بعد است.

 

بوشهری‌ها هم می‌توانند در هفته دفاع مقدس، فیلم‌های بلمی به سوی ساحل، همسنگار، جایی برای زندگی، آوان، برج میون، سپید به رنگ مروارید و نجات یافتگان را  ساعت 13:30 و تکرار آن را ساعت 1 بامداد تماشا کنند و در چهارمحال و بختیاری هم سپید به رنگ مرواردی، نجات یافتگان، رویای شیرین، دیده‌بان، راز، پوتین و تابستان طولانی در طول این هفته هر روز ساعت 14:00 و تکرار آنها ساعت 1:30 روز بعد روی آنتن می‌رود.

اما در خراسان جنوبی هم فیلم‌های سینمایی مختلفی برای پخش در طول هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده که آغازگر آنها روستای مرزی است و در ادامه هم فیلم‌های مردی از جنس بلور، سایه مهر، هور در آتش، تکلیف، بلمی به سوی ساحل و یک دقیقه و 11 ثانیه هر روز ساعت 14:10پخش می‌شوند.

مخاطبان سیمای خراسان رضوی هم طی این مدت بیننده فیلم‌های سینمایی اخراجی‌ها، تابستان طولانی، مهمان داریم، اشلو، تا مرز دیدار، روستای مرزی و مردی از جنس بلور خواهند بود که هر روز ساعت 14:20 پخش می‌شوند و تکرار آنها هم ساعت 1:20 بامداد روز بعد روی آنتن می‌رود.

روزهای زندگی، یک دقیقه و 11 ثانیه، دلبری، ریشه‌ها، ملکه، دریادلان و سجده بر آب هم فیلم‌های سینمایی در نظر گرفته برای پخش از سیمای خراسان شمالی در ساعت 16:30روزهای هفته دفاع مقدس خواهند بود.

مرکز خلیج‌فارس هم با فیلم‌های نخل گریان، سجده بر آب، عهدی بسته‌ام با تو، آخرین شناسایی، شب شکاف، بوسیدن روی ماه و سما در آتش به استقبال این هفته می‌رود؛ این فیلم‌های سینمایی هر شب ساعت 23:15 از این شبکه پخش می‌شوند و تکرار آنها هم ساعت 13:00 روز بعد روی آنتن می‌رود.

اما در مرکز خوزستان، روز سوم، سما در آتش، بوسیدن روی ماه، سفر بر مدار مهتاب، خاکستر سبز، نخل گریان و شیدا فیلم‌های سینمایی هفته دفاع مقدس هستند که هر شب ساعت 23:30 و تکرار آنها روز بعد ساعت 15:15پخش می‌شود.

دریادلان، شیدا، ناشناس، سجاده آتش، ژنرال، روزهای زندگی و عقیق هم فیلم‌های سینمایی در نظر گرفته شده برای پخش در طول هفته دفاع مقدس از سیمای مرکز زنجان هستند؛ ساعت پخش این فیلم‌ها هر روز ساعت14:30 و تکرار آنها ساعت 3 بامداد روز بعد خواهد بود.

مرکز سمنان هم در این ایام فیلم‌های سرزمین خورشید، عقیق، چ، بر فراز مهر، یک قدم تا مرگ، سرخ به رنگ عقیق و مزرعه پدری را هر روز ساعت 15:00 و تکرارآن روز بعد ساعت 8:30  پخش می‌کند.

 

فیلم‌های سینمایی سرخ به رنگ عقیق، مزرعه پدری، لک لک‌ها به خانه بر می‌گردند، ضد گلوله، آبی‌ها و خاکستر، روز سوم و عبور از شب هم فیلم‌های سینمایی با محوریت دفاع مقدس هستند که از ابتدای این هفته هر شب ساعت 22:30 از شبکه سیستان و بلوچستان پخش خواهند شد و در مرکز فارس هم فیلم‌های کیمیا، عبور از شب، خانه‌ای کنار ابرها، سبز به رنگ زمرد، اتوبوس شب، ساعت 25 و شیار 143 هر شب ساعت 23:30 و تکرار آنها ساعت 13:30 روز بعد روی آنتن می‌روند.

بینندگان سیمای استانی قزوین هم می‌توانند در هفته دفاع مقدس فیلم‌های ساعت 25، شب دهم، صدای مقاومت، حمله به اچ 3، همپای آب، سرزمین خورشید و آنکه دریا می‌رود را هر شب ساعت 23:30 بیینند و در مرکز قم هم فیلم‌های سینمایی مهاجر، آنکه دریا می‌رود، کودک و فرشته، مدیون، بادیگارد، شهربانو و شب دهم برای پخش در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده‌اند.

مرکز کردستان هم هفته دفاع مقدس را با پخش فیلم شهربانو آغاز می‌کند و در ادامه شاهد پخش فیلم‌های شیار 143، سرباز یک خانواده، از کرخه تا راین، هاوار، کیمیا و عاشقانه‌هایی بر باد از سیمای این مرکز در ساعت 24:00 هر شب خواهیم بود.

وصل نیکان، عاشقانه‌هایی بر باد، دکل، یوما، آژانس شیشه‌ای، آوان و برج مینو هم فیلم‌های در نظر گرفته شده برای پخش از سیمای مرکز کرمان در این هفته هستند؛ زمان پخش این فیلم‌ها ساعت 23:00 هر شب خواهد بود.

سیمای مرکز کرمانشاه هم فیلم‌های آوان، برج مینو، شور آوا، معراجی‌ها، خاطره گمشده، مهاجر و راز را برای این هفته درساعت 14 درنظر گرفته است و در کهگیلویه و بویراحمد هم شاهد پخش فیلم‌های سینمایی دیده‌بان، راز، پوتین، خانه پلاک ندارد، پاریس تا پاریس، اشلو و تا مرز دیدار خواهیم بود؛ این فیلم‌ها هر روز ساعت 15:00 روی آنتن می‌روند و تکرار آنها هم ساعت 8:00 روز بعد پخش می‌شود.

اشلو، تا مرز دیدار، سایه، سفر به چزابه، بوسه باد، وصل نیکان و شب شکاف هم فیلم‌هایی هستند که هر شب ساعت 22:20 از سیمای مرکز کیش پخش خواهند شد و در گلستان هم فیلم‌های سینمایی هور در آتش، تکلیف، بلمی به سوی ساحل، همسنگار، جایی برای زندگی، ریشه‌ها و ملکه برای پخش در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده‌اند و هر شب ساعت 23:00 روی آنتن می‌روند.

 

مرکز گیلان هم در هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 23:30 فیلم‌های سینمایی مختلفی را روی آنتن می‌برد که به ترتیب عبارتند از ریشه‌ها، ملکه، سپید به رنگ مرواردی، نجات یافتگان، رویای شیرین، دیده‌بان و ژنرال، در مرکز لرستان هم شاهد پخش آثار سینمایی مختلفی همچون آخرین شناسایی، شب شکاف، اخراجی‌ها، تابستان طولانی، مهمان داریم، سفر بر مدار مهتاب و یک قدم تا مرگ خواهیم بود که زمان پخش آنها ساعت 23:20 و 15 روز بعد خواهد بود.

سفر بر مدار مهتاب، خاکستر سبز، روستای مرزی، مردی از جنس بلور، عهدی بسته‌ام با تو، هور در آتش و آبی‌ها خاکستر هم فیلم‌های سینمایی جشنواره هفته دفاع مقدس در مرکز مازندران هستند که هر روز ساعت 15:15 پخش می‌شوند.

سیمای استان مرکزی هم در طول این هفته، فیلم‌های سینمایی سجاده آتش، ژنرال، روزهای زندگی، یک دقیقه و 11 ثانیه، دلبری، بر فراز مهر و اتوبوس شب را هر شب ساعت 23:30 پخش می‌کند.

در مرکز مهاباد هم شاهد پخش فیلم‌های سینمایی بر فراز مهر، یک قدم تا مرگ، نخل گریان، سجده بر آب، سایه مهر، آخرین شناسایی و همپای آب خواهیم بود که هر روز ساعت 14:00 روی آنتن خواهند رفت.

مرکز همدان هم با فیلم‌های سینمایی ضد گلوله، آبی‌ها و خاکستر، روز سوم، سما در آتش، بوسیدن روی ماه، سبز به رنگ زمرد و پاریس تا پاریس در ساعت 24:00 هر شب به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود و در نهایت فیلم‌های سینمایی سبز به رنگ زمرد، اتوبوس شب، دریادلان، شیدا، ناشناس، سجاده آتش و خاطره گمشده هم فیلم‌های سینمایی مرکز یزد برای پش در طول این هفته هستند که هر شب ساعت 23:15 روی آنتن می‌روند.