سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

جشنواره مراکز استان‌ها میدان ظهور و بروز استعدادهای هنرمندان است - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره مراکز استان‌ها میدان ظهور و بروز استعدادهای هنرمندان است

جشنواره مراکز استان‌ها میدان ظهور و بروز استعدادهای هنرمندان است

 

«فتحعلی فاخری» مدیر کل اطلاعات و اخبار شبکه خبر و داور آثار خبری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما درباره سطح آثار ارائه شده به این دوره گفت: بیشتر آثار به لحاظ کیفی از سطح متوسط رو به بالا برخوردار بودند، اما در عین حال با توجه به تعدد آثار به لحاظ کمی طبعا آثار ضعیف هم وجود داشته است. انتخاب آثار برتر از بین تعداد زیادی از تولیدات هم سطح کار را برای داوران سخت کرده بود.

وی در مقایسه آثار امسال با سال گذشته بیان کرد: در سناریو و تصویربرداری و در برخی آثار گزارشگری نسبت به سال‌های گذشته رشد مشهود بود، اما آثار باید در سوژه و پرداخت مناسب بیش از پیش تلاش کنند.

داور کمیسیون خبر بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما درباره تاثیر این جشنواره در ایجاد انگیزه برای جوانان در مراکز استان‌ها گفت: نفس رقابت در هر عرصه‌ای موجب تعالی، رشد و انگیزه خواهد شد. کار رسانه‌ای از این قاعده مستثنی نیست و من معتقدم برگزاری نقد آثار در طول برگزاری جشنواره نیز به ارتقا آثار کمک خواهد کرد.
وی اظهار کرد گفت: جشنواره‌ها میدان ظهور و بروز استعدادهای هنرمندان رسانه ملی در گستره کشوری و در شاخه‌های متعدد و متنوع است.

فاخری ادامه داد: لزوم بازنگری در شیوه‌های جمع آوری آثار، شاخص‌ها و ملاک‌های داوری می‌تواند کمک زیادی به نیل و رسیدن به اهداف جشنواره کند و ارزیابی درستی در راستای برنامه‌ریزی و آینده‌نگری مراکز صدا و سیما در استان‌ها در اختیار متولیان برگزاری جشنواره بگذارد. هر چند با این بضاعت رسانه ملی برگزاری منظم جشنواره در همین سطح موجود شایسته تحسین و تقدیر است.