سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز با تقدیر از برترین هابه کار خود پایان داد - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز با تقدیر از برترین هابه کار خود پایان داد

جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز با تقدیر از برترین هابه کار خود پایان داد

 

دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز 26 اسفند با تقدیر از برترین ها در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ؛ در آیین پایانی این جشنواره که با حضور مقامات ارشد استان فارس و مدیران رسانه ملی  در حرم مطهر شاهچراغ برگزار شد از 49 اثر برگزیده در بخش های مختلف تقدیر شد.

 مدیرکل صداوسیمای فارس در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: برای معرفی سومین حرم اهل بیت و برای معرفی شخصیت بی نظیر حضرت شاهچراغ راه های مختلفی را باید طی کنیم و برنامه های گوناگونی را باید مشق کنیم که یکی از موثرترین این راه ها فعالیت رسانه ای است که با استفاده از ابزار پرقدرت رسانه وظیفه داریم این شخصیت بزرگوار و آثار ایشان را در این دیار و این کشور در قالب های متنوع رسانه ای به مخاطبان تشنه معنویت امروز در سراسر جهان معرفی کنیم .

آقای سهرابی در این مراسم پیام دکتر دارابی معاون امور استانهای رسانه ملی را قرائت کرد .

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با قدردانی از صداوسیما برای برگزاری این جشنواره گفت : کارهای بسیار ارزشمندی که مدیران سامان می دهند برای اینکه حرم مطهر شاهچراغ از غریبی بیرون بیاید در خور توجه و شایسته تقدیر است.

آیت الله دژکام از مدیرکل صداوسیمای فارس خواست از سال آینده جشنواره چلچراغ بصورت تلویزیونی هم برگزار تا رشد و توسعه هر چه بیشتر حرم مطهر شاهچراغ محقق شود .

استاندار فارس هم در این مراسم گفت : طبیعی است که شیراز و فارس داشته های زیادی دارد و بر فراز این داشته ها داشته های فرهنگی و معنوی است و بربلندای افتخارات استان ، افتخارات فرهنگی و معنوی آن می درخشد .

رحیمی افزود : برای شناسایی بهتر و بیشتر حضرت شاچراغ در بعد ملی و بین امللی نیازمند ارتباطات و تبلیغات هدفمندی هستیم که بعدی از آن بوسیله صداوسیما محقق می شود و قسمت دیگری در بعد اندیشه و تفکر است که در قالب مکتوباتی مثل مقاله های قابل ارائه در مجامع علی و مذهبی بین المللی قابل طرح است و کتاب هایی که بیانگر معرفی اندیشه ها و اثرگذاری اجتماعی و معنوی این امامزادگان در این شهر و استان خواهد بود و وظیفه فرهیختگان اندیشمندان دانشگاه ها و حوزه های علمیه است که در این بعد گام های اساسی بردارند و ترویج  آن هم در قالب کارهای صداوسیما ، مراکز علمی و پژوهشی و ارتباطات باید انجام گیرد .

مدیرکل صدای استان های رسانه ملی هم در این مراسم گفت : اقدام هوشمندانه ای در صداوسیمای فارس برای توسعه استان فارس و شهر شیراز با محوریت سومین حرم اهل بیت و حرم مطهر حضرت شاهچراغ آغاز شده و این مهم باید با قدرت بیشتری ادامه یابد .

کمالی با بیان اینکه امروز یکی از ابزارهای مهم توسعه در بعد فرهنگی رسانه است افزود : صدای رسانه ملی برای تعمیق فرهنگ زیارت در کشور شبکه ملی زیارت را راه اندازی کرده است .

وی با بیان اینکه باید برای عمق بخشیدن به فرهنگ زیارت ردیف های بودجه به استان فارس اختصاص داده شود تا توسعه فرهنگی در فارس شتاب بگیرد.

در پایان دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ از برترین ها در بخش های مختلف با اهدای تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد . آیین تجلیل از برگزیدگان استان فارس بصورت حضوری و برگزیدگان دیگر استان های کشور از طریق ارتباط تصویری و بصورت مجازی برگزار شد .

در استان فارس در بخش تولیدات صوتی مردمی لوح تقدیر و جایزه نقدی به سارا ستوده نیا ، صدیقه دریابر ، علی شاهسون ، حسین ظفرآبادی  و رضا باقری اهدا شد .

در بخش تک عکس ، تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به امین فائضی اهدا شد .

در بخش متن رادیویی لوح تقدیر و جایزه نقدی به الهام بهرامی شاد و سمن رخ صهبا نیا اهدا شد . تندیس جشنواره در این بخش به هاجر کوشکی تعلق گرفت .

در بخش شعر و ترانه لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمدجواد حسن شاهی اهدا شد . تندیس جشنواره در این بخش هم به محمد امین نعمت الهی رسید .

در بخش آنونس منیژه قلیج خانلی ، در بخش نمایش کوتاه مهدی مقدر

در بخش نمایش بلند سیده لیلا اسراری و محسن قاسم زادگان حائز لوح تقدیر و جایزه نقدی شدند . تندیس بخش برنامه های ترکیبی هم به به سیده لیلا اسراری تعلق گرفت . تندیس بخش مستند گزارشی به امین فخارپور رسید .

از استان قم در بخش ویژه آیت الله مکارم شیرازی لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا داداشی اهدا شد .در بخش آنونس تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مریم تقی زاده تعلق گرفت .

از استان خراسان رضوی در بخش برنامه ترکیبی لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد کمالی و در بخش مینی فیچر تندیس جشنواره به سارا اکبری اهدا شد.

از استان یزد در بخش طراحی سوالات رادیویی تندیس جشنواره به فرانک سعیدی آریا رسید و در بخش تولیدات مردمی لوح تقدیر و جایزه نقدی به حسین شفیع و سید مسعود انوری اهدا شد .

از خراسان جنوبی در بخش آنونس هانیه پیرامی ، در بخش مینی فیچر فاطمه برهانی و در بخش مستند گزارشی علی جویا حائز لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره شدند .

در بخش داستان کوتاه رادیویی تندیس جشنواره به منصوره عسکری دشت بیاض رسید و در بخش تولیدات مردمی الهام نیک بین لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره را دریافت کرد .

از استان اصفهان در بخش آیت الله مکارم شیرازی پوریا الهامی حائز رتبه برتر شد . در بخش مینی فیچر لیلا عسکری و در بخش تک عکس امیرحسین کمالی حائز لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره شدند .

از استان گیلان در بخش نمایش کوتاه تندیس جشنواره به بهرام نوری رسید و در بخش تک عکس آرش بائی و در بخش تولیدات صوتی مردمی حسن علیمحمدی لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند .

از استان مازندران در بخش نمایش کوتاه سید مجید محمدی سکندری لوح تقدیر و جایزه نقدی را دریافت کرد و در بخش نمایش بلند هنگامه داوودی تندیس جشنواره را به خود اختصاص داد .

از استان آذربایجان شرقی در بخش مستند تحقیقی سیده ناهید سعادتی موفق به کسب تندیس جشنواره شد .

از استان خوزستان در بخش عکس نگاشت ایمان فتحی اسکندری تندیس گرفت .

از استان چهارمحال و بختیاری در بخش مجموعه عکس مریم آل مومن دهکردی موفق به  دریافت تندیس جشنواره شد .

از استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش مسابقه رادیویی محسن آزادی تندیس گرفت .

 از استان البرز در بخش برنامه های ترکیبی الهه بیات موفق به دریافت تندیس جشنواره شد .

از استان ایلام در بخش مسابقه رادیویی مریم امینی لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد .

از استان کرمانشاه در بخش آنونس سهیلا ایزدی لوح تقدیر و جایزه نقدی گرفت.

از استان گلستان در بخش مستند گزارشی سونیا سعادت فرد موفق به کسب لوح تقدیر و جایزه نقدی شد .

از استان مرکزی در بخش ویژه آیت الله مکارم شیرازی فاطمه جلالی لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره را دریافت کرد .

از استان تهران در بخش تولیدات صوتی مردمی زهرا حاجی احمدی لوح تقدیر و جایزه نقدی گرفت .

از استان کردستان در بخش تولیدات صوتی مردمی محسن رضایی موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد .

از استان لرستان در بخش تولیدات صوتی مردمی محمد پریسار موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی شد .

آیین پایانی دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ با همکاری معاونت استان های سازمان صداوسیما، صداوسیمای مرکز فارس و تولیت حضرت مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

نخستین دوره جشنواره چلچراغ سال 97 برگزار شد .