جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

جشن ملی مردم استان فارس در پنجاه قاب تصویری به نمایش گذاشته شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشن ملی مردم استان فارس در پنجاه قاب تصویری به نمایش گذاشته شد

جشن ملی مردم استان فارس در پنجاه قاب تصویری به نمایش گذاشته شد


همزمان با دوم اسفند ماه روز برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، صدا و سیما با بکارگیری بخش عمده­ای از توان تجهیزاتی و نیروی انسانی خود توانست خدمات رسانه­ای خود را به 36 شهرستان استان گسترش دهد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس به تصویر کشیدن این رخداد مهم سیاسی در استان بزرگ فارس را کاری بزرگ توصیف کرد و گفت صدا و سیمای فارس به خوبی توانست این ماموریت را انجام دهد.
سهرابی با اعلام این­که ۳۵۰ نیروی فنی، رسانه ای و خبری موفق شدند در قالب ۱۲ قاب زنده تلویزیونی برنامه های متنوعی را پخش و لحظه لحظه حضور با شکوه مردم را از ۳۸ نقطه استان با بهره­مندی از ارتباط ماهواره­ای و اینترنتی منعکس کنند.
وی افزود: در حوزه رادیو نیز ۱۵ساعت برنامه زنده در قالب­های مختلف برنامه­های رادیویی که با به کارگیری بیش از ۶۰ خبرنگار مستقر در شیراز و خبرنگاران آزاد شهرستان ها حماسه حضور مردم استان فارس را در چهل و یکمین سالگرد انقلاب پوشش داد.
مدیر کل صدا وسیمای فارس با اشاره به نقش اطلاع رسانی فوری در تسریع و ارائه خدمات مطلوب به مردم در هنگام برگزاری انتخابات گفت: معاونت خبر و فضای مجازی این مرکز هم با بهره­گیری از همکاران این حوزه خبر و اطلاعات مورد نیاز مردم را قالب هر نیم ساعت یک بخش خبری منتشر کند. اعزام ۶ تیم خبری در نقاط مختلف شهر شیراز و ۷۵ خبرنگار آزاد و رابط خبری با حضور در بین مردم از اقدامات حوزه خبر و برنامه­ های سیاسی این واحد است.
سهرابی گفت: ستاد انتخابات این مرکز از ابتدای امسال فعال شد و با تشکیل اتاق فکر به ارائه سوژه یابی و
ایده پردازی پرداخت که نتیجه آن تولید ۴۴۶ ساعت معادل بیش از ۲۶هزار دقیقه برنامه سازی شد. این برنامه ها در قالب ۲۴۵۰ برنامه مختلف از آبان ماه تا روز انتخابات از حوزه­های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی پخش شد.
مدیر کل صدا و سیمای فارس  نقش معاونت فنی در پشتیبانی از واحدهای تولیدی این مرکز را تشریح کرد و افزود برقراری ارتباط زنده اینترنتی در یک فضای امن و مطمئن به همت حوزه فنی این مرکز راه اندازی شد که سبب برقراری ارتباط زنده تصویری با خبرنگاران، فرمانداران و شعب اخذ رای در بیش از چهل نقطه استان شد. این معاونت همچنین با برنامه ریزی دقیق و موثر بیش از ده گروه فنی را در نقاط مختلف استان مستقر کرد تا زمینه پوشش این رویداد ملی فراهم شود.
مدیر کل صدا وسیمای مرکز فارس به قدردانی از  یکایک کارکنان این مرکز در بخش­های مختلف صف  و ستاد تاکید رسانه استانی به زودی با یک برنامه ریزی منسجم و دقیق با بهره گیری از کارکنان سخت کوش و فعال، به استقبال نوروز خواهد رفت.