سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

جهان بین، همراه با مردم در استقبال از بهار - صفحه محتوایی خبر

 

 

جهان بین، همراه با مردم در استقبال از بهار

جهان بین، همراه با مردم در استقبال از بهار

 

همزمان با فرا رسیدن نوروز و فصل بهار، صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه های جذاب و متنوع، لحظاتی شاد و مفرح را برای مخاطبان خود در سال جدید فراهم کرده است. 

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مركز چهارمحال و بختياري: «صدای پای بهار» ویژه برنامه شبکه استانی سیمای جهان بین همزمان با لحظات تحویل سال نو بود که به خاطر استفاده از بخش های متنوع و با رویکرد معرفی آداب و رسوم مردم استان هنگام تحویل سال جدید مورد توجه مردم استان قرار گرفت.

«صدای پای بهار» در بخش های گزارش مردمی، حضور گروه های هنری در برنامه و اجرای موسیقی و نمایش، حافظ خوانی، گزارش از اماکن مذهبی و گلزارهای شهدا و پرداختن به ایام مبارک ماه رجب، ارتباط با شبکه های استانی و شبکه شما، بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای دریافت عکس های مردمی از سفره های هفت سین وگزارش از آداب و رسوم مردم استان در عید نوروز در لوکیشن های متنوع از جمله چادرهای سنتی و عشایری برپا شده در مرکز، بقعه متبرکه امامزادگان دو خاتون شهرکرد و همچنین یکی از اماکن فرهنگی استان به روی آنتن رفت.

یکی از ویژگی های شاخص این برنامه، به تصویر کشیدن آئین سنتی چراغ بران که ریشه در فرهنگ محلی و اعتقادات مردم دارد به صورت پخش زنده از امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد و همچنین حضور هنرمندان محبوب استان و اجرای زنده خوانندگان محلی بود.

برنامه «صدای پای بهار» در شب تحویل سال از ساعت22 به مدت240دقیقه به تهیه کنندگی شهره احمدپور تهیه و پخش شد.

«آرنگ بهار» هم برنامه شبانه پر مخاطب شبكه استاني سيماي مركز چهارمحال و بختياري در ایام تعطیلات نوروز است که با ايجاد لحظاتي شاد، به ياد ماندني و مفرح براي مخاطبان، همراه لحظات نوروزی مردم و مسافران استان مي شود.

معرفی آیین ها و سنت های قدیم مردم استان در نوروز، پرداختن به ماه رجب، معرفی اماکن تفریحی و زیارتی استان، موسیقی تصاویر زیبا از طبیعت بهاری استان، عیددیدنی، معرفی سوغات استان، سفر به شهرستان ها، پیامک های بینندگان و حضور خوانندگان محلی در برنامه بخش های این برنامه را تشکیل می دهند.

برنامه«آرنگ بهار» همزمان با تعطیلات سال نو در 15 برنامه70 دقیقه ای هر شب از ساعت20:30 دقیقه به تهیه کنندگی سید امین رضوی از سیمای جهان بین پخش می شود که تنوع بخش ها، توجه به فرهنگ و آداب بومی و محلی استان و اطلاع رسانی های مکرر در خصوص بارش های شدید اخیر در سطح استان و ارتباط زنده تصویری با ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان کوهرنگ، اطلاع رسانی لحظه به لحظه از شرایط به وجود آمده، اعلام هشدارها و پیام های مرتبط و برقراری ارتباط با شبکه های سراسری از ویژگی های شاخص این برنامه هستند.

«سلام بهار» هم عنوان برنامه ای دیگر از تولیدات سیمای جهان بین است که با رویکردی مفرح و سرگرم کننده، ایجاد روحیه نشاط بهاری و معرفی آداب و رسوم مردم استان به تهیه کنندگی دیدار محمودی در تعطیلات سال جدید در 16 برنامه 45 دقیقه ای هر روز از ساعت18:30 دقیقه به روی آنتن می رود.

نمایش های شاد و جذاب و نمایش طنز با لهجه های مختلف، موسیقی های محلی و پاپ، استندآپ کمدی و گزارش های مردمی از نقاط مختلف استان بخش های این برنامه را تشکیل می دهند.

توجه به گویش های محلی استان و رویکرد طنز و شادی بخش، باعث شاخص بودن این برنامه و استقبال مخاطبان از آن شده است.

شبکه استانی صدای مرکز چهارمحال و بختیاری هم با تولید و پخش برنامه های متنوع با هدف امیدآفرینی، آگاهی بخشی و نشاط افزایی در تعطیلات سال جدید، همراه مردم استان و مسافران نوروزی است.

رادیو جهان بین با ويژه برنامه «مژده بهار» همزمان با لحظات تحويل سال لحظاتی شاد، مفرح و سرگرم کننده را همراه با مژده  رسیدن فصل بهار برای شنوندگان خود به ارمغان آورد.

این برنامه در بخش های متنوع از جمله معرفي سنت ها و آئين و رسوم مردم استان در هنگام تحويل سال، گفتگو با بزرگترها، صله رحم، عید نوروز  از دیدگاه اسلام،  ترانه و موسیقی های شاد، مباحث کارشناسی، گزارش و معرفي جاذبه ها و مكان هاي ديدني استان به تهیه کنندگی مهشید موسویان از 30 دقیقه بامداد تا2:30 دقيقه به روی آنتن رفت.

«بنگ باهار» ويژه برنامه صبحگاهی و «بهار بام ايران» هم ويژه برنامه عصرگاهی شبكه استاني صداي مركز چهارمحال و بختياري در سال جديد است که همچون سال های گذشته به دلیل رویکرد شادی بخشی، نشاط افزایی و آگاهی بخشی با استقبال مردم و به ویژه مسافران نوروزی مواجه شده است.

ارتباط با ادارات هواشناسي، پليس راه، ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، ستاد راهیان نور، پرداختن به آداب و رسوم محلي، ارزش هاي اجتماعي، معرفي خرده فرهنگ ها، سوغات استان، مسابقه، ارتباط تلفنی با سایر مراکز استان ها، ترانه، موسیقی و نواهای محلی، تلفن و پیامک های مخاطبان و معرفي اماكن تاريخي و جاذبه هاي گردشگري بخش های این برنامه ها را تشکیل می دهند.

برنامه «بنگ باهار» در تعطیلات نوروز صبح ها از ساعت10 تا12 و «بهار بام ايران» عصرها از ساعت 17 تا 19 از راديو جهان بین پخش مي شوند.

ايجاد روحيه نشاط و پویایی و ترويج فرهنگ صله ارحام توأم با شادي و سرزندگي، پرداختن به آداب و رسوم محلی استان در ایام نوروز، توجه به موسیقی های محلی، استفاده از بخش هاي مختلف و متنوع با هدف راهنمايي گردشگران و اطلاع رساني به هم استاني ها و مسافران نورزي به خصوص در شرایط بحرانی و بارش های بهاری اخیر از ویژگی های شاخص این برنامه ها است که مورد اقبال عمومی و رضایت مخاطبان رادیو جهان بین قرار گرفته است.

از عواملی که باعث فراگیری و همراهی مخاطبان با برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری شده است می توان به تعامل با مخاطبان از طریق فضای مجازی و استفاده از این ظرفیت برای اطلاع رسانی و انتشار برنامه های رادیویی و تلویزیونی مرکز در بستر شبکه های اجتماعی، توجه مناسب به آداب و رسوم و خرده فرهنگ ها و توجه به ارزش های والای انسانی همانند پویش «بهار مهربانی» برای کمک به همنوعان که رضایتمندی و مشارکت مردم را به دنبال داشته است، اشاره کرد.