جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جوایز جشنواره های بین المللی در دستان مستند ساز بانوی گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

جوایز جشنواره های بین المللی در دستان مستند ساز بانوی گلستان

جوایز جشنواره های بین المللی در دستان مستند ساز بانوی گلستان

 

مستند من می مانم  در بیست و سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی زیست محیطی روسیه در دوبخش قومی و محیط زیست، طبیعت و مردم بومی خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی فاطمه مرزبان توانست کاندیدای بهترین فیلم شود و دیپلم افتخار جشنواره را از آن خود کند.

اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی زیست محیطی روسیه از 12 تا 16 خرداد در روسیه برگزار گردید.

من می مانم روایت : مردی به نام «سید عقیل سادات حسینی» است که به صورت تنها در جزیره «آشوراده» گلستان به پرورش حیواناتی چون اسب ترکمن و گاومیش می پردازد.

کار و فعالیت اصلی آقای سادات حسینی پرورش اسب و آماده کردن آنها برای حضور در مسابقات است؛ نکته جالب اینکه پدر او هم مربی تربیت اسب بوده و در این حوزه فعالیت می‌کرده به صورتی که اسب های تربیت شده توسط وی همیشه در مسابقات برنده بودند.

این مستند داستانی به مدت 30 دقیقه می باشد.

تصویربردار وریا گلزاریان، صدابردار اکبر گلی، تدوین فاطمه و عفت مرزبان، آهنگساز محمد سالاروند، صداگذاری ارسطو مفاخری، مدیر تولیدو دستیار کارگردان مجتبی زاهدی تمسکنی و ... می باشند.

گفتنی است، مستند «من می مانم» تندیس و جایزه بهترین فیلم در بخش بین الملل از  چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، تندیس بهترین  کارگردانی  از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم حسنات، جایزه بهترین دستاورد هنری هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، کاندید در بخش بین الملل جشنواره بین الملی فیلم سلیمانیه - عراق، تقدیر در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز،  حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و حضور در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم ریکا کشور لیتوانی، جایزه هیئت داوران دهمین جشنواره اکنون خاورمیانه #middleastnow  و همچنین این مستند به جشنواره کشور مجارستان که در ماه آینده برگزار می شود راه یافته است.