سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

حسن ریاحی: جشنواره موجب ایجاد انگیزه برای جوانان می‌شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

حسن ریاحی: جشنواره موجب ایجاد انگیزه برای جوانان می‌شود

حسن ریاحی: جشنواره موجب ایجاد انگیزه برای جوانان می‌شود

 

داور بخش کمیسیون موسیقی بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها معتقد است که جشنواره ایجاد انگیزه می‌کند و رقابت‌ها هر سال بیشتر می‌شود.

دکتر حسن ریاحی داور بخش کمیسیون موسیقی بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره گفت: طی این چند سالی که من در کسوت داوری حضور دارم آثار ارائه شده به  جشنواره تا حد بسیار زیادی پیشرفت کرده است، هم از نظر  قطعاتی که در مراکز آهنگ‌سازی و ضبط و تنظیم می‌شود و هم  در دیگر مواردی که در یک اثر می‌تواند مؤثر باشد و سطح کارها بسیار بالا رفته و خوب پیش می‌رود.

وی افزود: در بین آثار تولید شده در بعضی موارد پیشرفت بسیار خوبی نسبت به گذشته در مراکز دیده می‌شد. جوانان تشویق شده‌اند که موسیقی  منطقه از جمله عشایر و روستانشینان خیلی مهم است و باید حفظ شود. در مراکز این میراث فرهنگی را حفظ و جوانان را تشویق کرده‌اند که روی این آثار کار کنند.

ریاحی ضمن اشاره به ایجاد انگیزه از طریق جشنواره در جوانان بیان کرد: تمامی مسائلی که بیان شد ایجاد انگیزه می‌کند و رقابت‌ها هر سال بیشتر می‌شود.  فکر می‌کنم اگر همین‌طور جلو برویم در آینده خیلی امیدوارکننده خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر اینکه جشنواره تولیدات مراکز باید برگزار شود، گفت: به نظر من استان‌های مختلف به خصوص در بخش موسیقی خیلی پیشرفت کرده‌اند و این چرخه باید ادامه پیدا کند، البته  فکر می‌کنم خوب است که گاهی سمینارهایی برای همین جوانان برگزار شود و اساتید با آنها صحبت کنند و مسائل را برایشان تحلیل کنند. علاوه بر آن جلساتی نیز برگزار شود که اساتید بتوانند بیشتر با کار این جوانان آشنا شوند و آنها را راهنمایی کنند. این سخنرانی‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در جشنواره داشته باشد.