سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

حسن هدایت" نامدار"را به شبکه شما می آورد - صفحه محتوایی خبر

 

 

حسن هدایت" نامدار"را به شبکه شما می آورد


سریال 13 قسمتی نامدار به کارگردانی حسن هدایت و تهیه کنندگی اميرحسين هاشمي از چهار شنبه 13 اردیبهشت ماه هر شب ساعت 20:30 و تکرار آن روز بعد ساعت 15:10 از شبکه" شما "پخش خواهد شد.

 اين مجموعه روايتگر حوادث شهر بروجرد در دوران استبداد محمدعلي شاه قاجار و ماجراي به توپ بستن مجلس از سوي قزاق‌هاي روسي و دولتي است. كارگرداني اين سريال را حسن هدايت از كارگردانان، طرا حان صحنه و لباس با سابقه ايران به عهده دارد. هدايت آثاري همچون سريال هاي كارآگاه علوي، محاكمه و فيلم هاي گرداب و ناسپاس را در پرونده كاري خود ثبت كرده است. وی در این اثر از ظرفیت های بومی استانی بیشتر استفاده نموده است چرا كه معتقد است اگر بستر مناسب فعاليت‌هاي توليدي حرفه‌اي در استان‌ها مهيا شود هنرمندان، بازيگران و نويسندگان استان‌ها به رشد و شكوفايي مي‌رسند و اين افراد مي‌توانند به ذخاير هنر ملي بپيوندند.

هاشمی تهیه کننده این مجموعه با بیان اینکه روايت تلخ و شيرين زندگي مردم آن دوره بروجرد دستمايه فيلمنامه است، اظهار داشت: در اين حوادث، داستان تحول شخصيت‌هاي فيلمنامه به خصوص جوان بازرگاني به نام نامدار بررسي مي‌شود که در سايه آشنايي با اشخاص صالح خصوصاً سيد جمال‌الدين واعظ که در آن دوران در بروجرد به دستور شاه محبوس بود، صورت مي‌گيرد.

alt

هاشمي تاکيد کرد: معرفي و ترويج روحيه گذشت، ايثار و فداکاري، معرفي شخصيت‌ها و روحانيون مبارز زمان مشروطه، ترغيب و تشويق مردم به حماسه‌آفريني و جان‌فشاني براي اعتلاي کشور و جامعه برخي از اهداف محتوايي سريال نامدار است.

اين تهيه‌کننده ابراز داشت: بازيگران اصلي 65 نفرند که 70 درصد آنها بومي و 30 درصدشان ملي هستند که در مدت چهار ماه در سه استان لرستان، قزوين و تهران براي اين سريال نقش آفريني کردند.

گفتنی است: مجيد سعيدي، فرشيد صمدي ‌پور، ميرطاهر مظلومي، محمدرضا عباس‌نژاد، آوشين بيکايي، محمد ساربان، غلام‌عباس گودرزي، مهدي شجاعي، صادق توکلي، مريم عبدلي، خسرو دستگير، فريبا ترکاشوند، محمد برسوزيان، مريم عبدلي، غلامرضا عارف نژاد، ناصر جودکي از جمله بازيگراني هستند که در اين سريال به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

در ساخت اين سريال ناصر صفار (ناظر كيفي)، فرهاد صالحي(مدير تصويربرداري)، مرتضي دهنوي (مدير صدابرداري)، افروز بوجاريا (طراح گريم)، مهرداد ناعمي (تدوين)، حسن هدايت (طراح صحنه و لباس)، كامران مقدسي (مدير توليد) و رضا رحماني (عكاس) همكاري داشته اند.   

alt

alt