سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

حسین تقی پور: روحیه رقابت و تعامل هنرمندان استانی در گرو برگزاری جشنواره است - صفحه محتوایی خبر

 

 

حسین تقی پور: روحیه رقابت و تعامل هنرمندان استانی در گرو برگزاری جشنواره است

 

داور بخش موسیقی بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما معتقد است که اگر جشنواره برگزار نشود روحیه رقابت و تعامل هنرمندان استانی و ایضا داد و ستد هنری و فرهنگی بین آنان ایجاد نمی‌شود و با داشته‌های ارزشمند ملی یکدیگر آشنا نمی‌شوند.

حسین تقی پور داور بخش موسیقی بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره درباره آثار حاضر در این دوره از جشنواره گفت: همیشه و همه ساله در جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها آثاری وجود دارد که نظر داوران را به خود جلب می‌کند؛ امسال هم از این قاعده خارج نبود و در این دوره شاهد آثار جذاب، علمی و ذائقه آفرینی بودیم.

وی در قیاس این جشنواره با جشنواره سال پیش گفت: تقریبا می‌توان گفت تراز جشنواره گذشته را رعایت کرده‌اند زیرا جشنواره تا دوره پیشین، بیش از دو سال بود که به حالت تعطیل در آمده بود و ما شاهد انباشت آثار مختلفی بودیم که چرخه رقابت را جذاب و تنگاتنگ کرده بود، اما ویژگی این دوره آن است که در کمتر از یک سال، مجددا به همت عزیزان جشنواره برگزار می‌شود. ضمن اینکه این نکته نیز حائز اهمیت است که با وجود فشردگی زمان آثار تاثیرگذار خوبی را شنیدیم.

تقی پور درباره تاثیر جشنواره بر ایجاد انگیزه در میان جوانان اظهار کرد: به نظر من فلسفه برگزاری جشنواره ایجاد انگیزه و دور رقابت در بین هنرمندان استانی است، جشنواره بهترین لیگ برتر تولیدات استان‌ها است که هنرمندان به ویژه هنرمندان جوان در آن دیده می‌شوند و می‌توانند استعدادها و نبوغ خویش را به منصه ظهور برسانند؛ چه بسیار هنرمندانی که از این سکوی ارجمند خود را به جامعه هنری کشور معرفی کرده‌اند.

وی درباره لزوم برگزاری جشنواره بیان کرد: اگر جشنواره برگزار نشود روحیه رقابت و تعامل هنرمندان استانی و ایضا داد و ستد هنری و فرهنگی بین آنان ایجاد نمی‌شود و با داشته‌های ارزشمند ملی یکدیگر آشنا نمی‌شوند.

داور بخش موسیقی بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما تصریح کرد: جشنواره یکپارچگی وسیعی بین مراکز ایجاد می‌کند و همه خود را در به ثبت رساندن ملی و خالق و حافظ دستاوردهای بزرگ ایران عزیز دخیل می‌دانند، بنابراین بایستی در هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن آن بکوشیم و حمایت‌های ویژه خویش را برای ظهور و بروز استعدادهای ارجمند مراکز استان‌ها به کار گیریم.

وی ادامه داد: در پایان از جناب دکتر دارابی که به حق تلاش و کوشش شبانه‌روزی خویش را در به ثمر رساندن جشنواره واقعی مراکز استان‌ها معطوف داشته‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم. ان شاء الله نگاه ایشان در حمایت از تولیدات مراکز استان‌ها فراگیر و همه‌گیر شود.