جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

حس رقابت در جشنواره باعث ارتقای کیفیت آثار می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

حس رقابت در جشنواره باعث ارتقای کیفیت آثار می شود

حس رقابت در جشنواره باعث ارتقای کیفیت آثار می شود

 

لیلا نورایی عضو هیئت انتخاب بخش موشن گرافیک، آموزشی، تبلیغاتی عنوان بندی و جلوه های بصری در گفت و گو با ستاد خبری این جشنواره درباره تاثیر برگزاری چنین جشنواره ای بر آثار تولید کنندگان بیان کرد: مسلما برگزاری چنین جشنواره ای می تواند در معرفی افراد و آشنایی آنها با یکدیگر موثر باشد.

وی افزود: جشنواره این امکان را فراهم می کند که افراد در یک جا متمرکز شده و با یکدیگر آشنا شوند. از طرفی دیدن کارهای دیگران هم این حس رقابت را بین آنها ایجاد کرده و باعث بالا بردن کیفیت آثار می شوند.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: اغلب جشنواره هایی که برگزار می شوند، چنین تاثیری روی آثار دارند. ما تجربه مشابهی را در سینما داریم که همه ساله در جشنواره دیده شدن آثار و حس رقابت باعث بهبود کیفیت آثار و پیشرفت می شوند که امیدوارم در جشنواره پویانمایی هم این اتفاق بیفتد.

نورایی همچنین درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به جشنواره نیز گفت: به عقیده من کلیت کارها خوب بود، به خصوص کارهای شهرستان ها که به نظرم چشمگیر بودند. این در حالی است که اغلب بچه هایی که موشن گرافیک و تیزر کار می کنند، در تهران هستند.  

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی آثار خوب و قابل قبول بودند. شاید برای برخی استان ها توقع من تا این حد نبود که آثار خوبی ارائه بدهند. از این رو فکر می کنم تداوم یک جشنواره باعث می شود تا انگیزه افراد برای تولید اثر خوب بیشتر شود.