جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

حضور آثار سیمای مراکز در برگزیدگان جشنواره عمار - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور آثار سیمای مراکز در برگزیدگان جشنواره عمار

چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار با اعلام اسامی برگزیدگان در سینما فلسطین تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در جشنواره امسال آثاری از سیمای مراکز استانی در بخش های مختلف حضور داشتند که از میان 10 بخش ارائه شده در 5 بخش صاحب عنوان شدند.

بر اساس این گزارش هیات داوران بخش اقتصاد مقاومتی جشنواره فیلم عمار از میان مجموعه آثار راه یافته به بخش مسابقه با در نظر گرفتن ویژگی های فنی، هنری و محتوایی مستند "آوای دستان" از مرکز چهارمحال و بختیاری را شایسته تقدیر دانست و دیپلم افتخار جشنواره را به یزدان کیانی به خاطر پیوند دفاع مقدس و اقتصاد مقاومتی اهداء کرد. همچنین تقی قاسم پور به علت دستاورد فنّی و هنری در تصویر برداری و مهدی رسول پور به علت توجه به اقتصاد مردمی در مستند «کایر» - تولید مرکز مازندران - به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی و صاحب دیپلم افتخار این جشنواره شدند.

هیات داوران جشنواره در بخش نقد درون گفتمانی، فتنه 88 و جنگ نرم، ضمن اینکه هیچ یک از آثار راه یافته به بخش مسابقه را شایسته دریافت جایزه ویژه ندانست اما لوح افتخار جشنواره را به فیلم "این کشت تلخ است" از مرکز کرمانشا اهداء کرد.

alt

در بخش روایت شهادت، هیات داوران پس از بررسی آثارمستند "شیرآباد" از مرکز خراسان رضوی را شایسته تقدیر دانست و فانوس زرین جشنواره به همراه دیپلم افتخار را به کارگردان فیلم محمد حجت احمدی زر اهداء کرد. در همین بخش از فیلم فرزند کبیر کوه ساخته محمدرضا فریادی از مرکز ایلام نیز با اهدا دیپلم افتخار تقدیر شد.

در بخش تاریخ معاصر هیات داوران، فیلم "انتهای خیابان فلسطین جنوبی" از مرکز خراسان رضوی را از میان آثار راه یافته به بخش مسابقه شایسته تقدیر دانست و جایزه فانوس زرین به همراه دیپلم افتخار جشنواره را به کارگردان فیلم هادی حاجت مند تقدیم کرد.

هیات داوران بخش روحانیت و بیداری اسلامی، فیلم "شاگرد امام" از مرکز خراسان رضوی را در میان آثار راه یافته به بخش پایانی مسابقه شایسته تقدیر دانست و دیپلم افتخار جشنواره را به محمد حجت احمدی زر کارگردان فیلم اهداء کرد.

بنابراین گزارش چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار امسال در 10 بخش بین الملل، داستانی، روحانیت و بیداری اسلامی، روایت شهادت، اقتصاد مقاومتی، تاریخ معاصر، نقد درون گفتمانی، جنگ نرم، فتنه 88 و انمیشن برگزار شد.

alt

alt