سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

حضور استاندارگیلان در صدا و سیمای مرکز - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور استاندارگیلان در صدا و سیمای مرکز

کیهان هاشم نیا که پس از بازدید از تحریریه و استودیوی پخش خبر در مراسم قدردانی از خبرنگاران صداوسیمای مرکزگیلان حضور یافت و با اشاره به نقش سازنده رسانه استانی به ویژه واحد مرکزی خبر در پیشرفت و آبادانی گیلان گفت: بی شک بدون اطلاع رسانی هنرمندانه و متعهدانه رسانه استانی مسیر خدمتگذاری به مردم فرهیخته گیلان هموار نمی شود .

کیهان هاشم نیا تأکید کرد: بدون فرهنگ سازی، ایجاد روحیه نشاط امید و معرفی نقاط قوت نظام و نقد سازندهی مسوولان در رسانه ملی پیشرفت و آبادانی این خطه پر افتخار محقق نمی شود .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به تأثیر گذاری بی نظیر خبر صداوسیما از مسوولانی که پاسخگوی نقدهای دلسوزانه خبرنگاران نباشد توضیح می خواهم و باید جوابگو باشند.

مدیرکل صداوسیمای مرکزگیلان نیز در این مراسم ضمن اشاره به رویکرد رسانه در خدمتگذاری در عرصه های مختلف به ویژه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، به وجود نیروهای متعهد، با انگیزه و پرتلاش معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اشاره کردوگفت: تحول ساختاری و کیفی سازی اخبار در کنار توجه جدی به نیاز مخاطبان و استفاده از تکنیک های جدید خبری ضمن افزایش جذابیت برای مخاطبان استان مجموعه خبری گیلان را از بهمن ماه گذشته تا کنون در صدر ارزیابی خبر استانهای واحد مرکزی خبر قرار داده است.

 alt

 alt

مدیرکل اخبار استان های سازمان صداوسیما هم که امروز برای تجلیل از خبرنگاران واحد مرکزی خبر گیلان به رشت آمده بود در این مراسم با اشاره به کسب رتبه های برتر معاونت اطلاعات و اخبار مرکز در بخشهای مختلف گفت: این معاونت به دلیل داشتن نیروی انسانی متخصص توانسته در بسیاری از عرصه های خبر رتبه نخست مراکز استانها را به خود اختصاص دهد .

سید داوود موسوی با بیان اینکه 40 درصد پخش اخبار شبکه های سراسری توسط اخبار مرامز استانها تهیه و ارسال می شود افزود: توجه جدی به پوشش روزانه رویدادهای مختلف سراسر کشور و پاسخگویی به نیاز مخاطبان از برنامه های اصلی رسانه ملی در استانهاست.

سید جلال الدین رضاپور معاوت اطلاعات و اخبار صداوسیمای مرکزگیلان هم در این مراسم با ارایه گزارشی از عملکرد موفقیت آمیز همکارانش گفت: کسب رتبه های نخست سردبیری، گویندگی و مجموعه های خبر و رتبه نخست تولید اخبار پیشرفته که تخصصی ترین شیوه تنظیم خبر است باعث شده تا این معاونت در رقابتی تنگاتنگ با استانهای مطرحی چون اصفهان ، خراسان رضوی و آذربایجان با کسب بیشترین امتیاز صدرنشین جدول ارزیابی مراکز 34 گانه سازمان صداوسیما باشد .