جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

حضور تولیدات سیمای استان ها در جشنواره فیلم کودک و نوجوان - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور تولیدات سیمای استان ها در جشنواره فیلم کودک و نوجوان

آثار بخش مسابقه فیلم ویدیویی بلند، پویانمایی و ویدئویی کوتاه و نیمه بلند بیست و هفتمین جنشواره فیلم کودک و نوجوان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به نقل از وب سایت رسمی جشنواره با پایان کار هیات انتخاب نام 13 فیلم ویدیویی بلند برای تصاحب پروانه زرین جشنواره اعلام شد که در میان آنها سه فیلم "آسمان مال ماست" به کارگردانی حسن نجفی از مرکز کردستان، "پاییز در ایوان خانه نشسته است " کاری از اکبر شهبازی از مرکز گلستان، و "روز خدا" به کارگردانی بشیر آزاد پور از مرکز کیش قرار دارند.

برپایه این گزارش در بخش فیلم های کوتاه، بلند و نیمه بلند پویانمایی ایرانی 35 اثر از سوی هیات انتخاب آثار برای نمایش برگزیده شدند که چهار فیلم از تولیدات سیمای استانی مراکز است.

انیمیشن های بلند "انار بانو" به کارگردانی مسعود حاجی بابایی از مرکز همدان، "بهشت شداد" کار مشترک بهزاد مظاهری و علی ذکوری از مرکز قم و "قصه های بهجو" کار سلمان باهنر از مرکز اصفهان سه اثر انتخابی برای نمایش در جشنواره بین المللی کودک و نوجوانان هستند که قرار است در بخش مسابقه بین الملل شرکت کنند.

همچنین در بخش مسابقه فیلم های ویدئویی کوتاه و نیمه بلند ایرانی، فیلم های "اسکلت" به کارگردانی روح الله اکبری از مرکز ایلام و "بازگشت" اثر فرزاد و فرهاد زمانی از مرکز چهار محال و بختیاری دو فیلمی هستند که در کنار 25 اثر حاضر در این بخش به رقابت می پردازند.

بیست و هفتمین جشنواره بین الملیی فیلم های کودکان و نوجوانان با گرامیداشت نام پیامبراکرم (ص) آسمانی کودکان دنیا از 15 تا 19 مهرماه در اصفهان برگزار می شود.

alt