حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷

حضور فرهيختگان 32 كشور جهان در اجلاس پيرغلامان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

حضور فرهيختگان 32 كشور جهان در اجلاس پيرغلامان

حضور فرهيختگان 32 كشور جهان در اجلاس پيرغلامان

 

فرهيختگان 32 كشور جهان در اجلاس بين المللي پيرغلامان و خادمان حسيني در اصفهان شركت مي كنند.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دكتر مسعود احمدي افزادي مديركل اين مركز و دبير كميته اطلاع رساني پانزدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان و خادمان حسيني استان اصفهان در جلسه كميته اطلاع رساني برگزاري اين جلاس گفت: رسانه ملي هرسال با همكاري متوليان امور فرهنگي استان ها مراسم تجليل پير غلامان هيئت هاي مذهبي را به منظور ارج نهادن به مقام شامخ مروجان فرهنگ قيام حسيني (ع) برگزار مي كند و امسال نيز پانزدهمين اجلاس پير غلامان و خادمان حسيني با رويكرد علمي و فرهنگي و رونمايي از آثار مكتوب اين حوزه در اصفهان برگزار مي شود كه اهميت زيادي دارد زيرا استان اصفهان در حوزه برنامه‌هاي ديني به ‌ويژه برپايي مراسم‌هاي عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) جايگاه ويژه‌اي در سطح كشور دارد.

دكتر احمدي افزادي در اين جلسه گفت: برنامه هاي اين رويداد بين المللي را در قالب پيش از برگزاري ، حين برگزاري و پس از آن ، خبرگزاري ها و شبكه هاي مختلف داخلي و خارجي پوشش مي دهيم.

وي در ادامه افزود: كميته‌هاي مختلفي از جمله كميته استقبال، پشتيباني و انتظامي در ستاد اصلي پانزدهمين اجلاس پير غلامان و خادمان حسيني تشكيل شده اما يكي از مهم‌ترين كميته‌ها از نظر محتوايي اين اجلاس كميته علمي فرهنگي است.

همچنين مهدي دهقان نيري،  دبير پانزدهمين اجلاس بين‌المللي پيرغلامان حسيني ، تجليل پيرغلامان بالاي 70سال را از برنامه هاي اين اجلاس برشمرد و افزود: همچنين در اين رويداد مذهبي بين المللي60 نفر از هزار ميهمان خارجي مسلمان، سني و مسيحي هستند.

وي نشست هاي تخصصي و علمي مداحان و نمايشگاه تخصصي پير غلامان، شب شعر عاشورايي، اكران مستندها از پير غلامان و مكان هاي برگزاري آئين هاي عزاداري را از برنامه هاي سه روزه اين اجلاس پيش بيني كرد.

وي با تاكيد بر هم افزايي همه نهادهاي استان در برگزاري اجلاس، به ويژه سازمان تبليغات اسلامي، فرهنگ و ارشاد اسلامي و صدا و سيما به برخي وظايف كميته تشكل‌هاي ديني و هيئت‌هاي مذهبي پانزدهمين اجلاس پيرغلامان و خادمان حسيني اشاره كرد و گفت : بايد واعظان، هنرمندان ، شاعران ، شهيدان مداح و آيين‌هاي ويژه عزاداري شناسايي و معرفي شوند.

دبير پانزدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان وخادمان حسيني گفت: برنامه‌هاي مختلفي از جمله برگزاري دو همايش با رويكرد علمي قبل از اجلاس پيش بيني شده و با رونمايي از آثار مكتوب در اين حوزه ، اين آثار ماندگار خواهند شد.