سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

حضور معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه در مرکز گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه در مرکز گیلان

حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه پس از حضور در مرکز با محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای گیلان دیدار و سپس در گفتگوی ویژه خبری در خصوص تاثیرات ماهواره در روابط بین فردی و اجتماعی صحبت کرد .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی در این دیدار با اشاره به اینکه رسانه ها به اراده و رفتار بشر سمت و سو می دهند گفت: کار رسانه این است که انسان را آنگونه که می خواهد بسازد.

معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه با بیان اینکه هر کدام از شبکه ها ناخدایی پشت صحنه دارند، خاطر نشان کرد: باید این ناخدا را بشناسیم و یکی از مشکلات تشخیص خوب و بد در آنهاست .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی یادآور شد: باید بدانیم گردانندگان ماهواره به دنبال چه هدفی هستند و آمریکا و انگلیس با ما دوستی ندارند و تغییر بنیاد هویتی جامعه را دنبال کرده و به معنویت و خدا باوری مردم حمله می کنند .

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه اکنون باید بدانیم که در جنگ نرم هستیم، تصریح کرد: مدیران شبکه های ماهواره ای دلسوز جامعه نیستند و می خواهند از جامعه ما برای اهداف خود سر بازگیری  کنند . وی آگاه سازی مردم از اهداف شبکه های ماهواره ای را وظیفه تمام سازمان ها و نهاد ها عنوان کرد و گفت: تربیت یکی از وظایف و ماموریت های حاکمیت است . 

صادقی تربیت را به معنای آموختن خوبی ها به مردم ذکر کرد و متذکر شد: باید کاری کنیم که تربیت تبدیل به هنجار شود .

محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای گیلان نیز در این دیدار به آسیب های متعدد استفاده از ماهواره اشاره کرد و گفت: حیا زدایی و دین زدایی از آسیب های مهم این وسیله ارتباطی است که باید به طور جدی با آن مقابله کرد و نصرپور با اشاره به اینکه سست کردن بنیان و اصالت خانواده از دیگر آسیب های ماهواره است افزود: هویت زدایی از خانواده، ترویج سبک های مختلف زندگی غربی با قالب های شرق پسند نیز در برنامه های ماهواره ای دنبال می شود و با فرهنگ سازی و تبیین گسترده آسیب های استفاده از برنامه های مخرب ماهواره ای می توان از بروز ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی پیشگیری کرد.

وی اظهار کرد: استکبار جهانی امروزه با اشاعه فرهنگ و اندیشه های مادی و نمایش جذاب مظاهر دنیای فاسد غرب از طریق ماهواره درصدد تاثیر گذاری و استحاله فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است و روشنگری، تبیین و تحلیلگری اصحاب رسانه در زمینه اهداف پخش برنامه های ماهواره ای می تواند از آسیب ها تا حد قابل توجهی پیشگیری کند.

وی در پایان در خصوص رویکرد صدا و سیما در مواجهه با شبکه های ماهواره ای افزود: محتوای پاک و پیام گیرای فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی اگر با هنر متعهد آمیخته شود از پتانسیل بالایی برای ارائه به مخاطب داخلی و خارجی برخوردار است اما بی شک برنامه سازان نیز باید برای افزایش کیفیت و جذابیت برنامه های خود با بهره گیری از جاذبه های گرافیکی و ظرایف هنری اقدام نمایند.  

alt

alt