جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حضور معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در مرکز گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در مرکز گیلان

کوروش پرند معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور ضمن حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان با محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر کار در این دیدار دیپلماسی مهارت را سرلوحه فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان کرد و افزود: دیپلماسی مهارت یکی از ابزارهای قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است و ما برای مهارت آموزی تا کشورهای آفریقایی نفوذ کردیم و ایران در این زمینه در عرصه بین المللی حرف برای گفتن دارد.

معاون وزیر کار در ادامه با اشاره به فراهم شدن بستر ایجاد اشتغال 400 نفر در بخش الکترونیکی گیلان یادآور شد: استفاده از امکانات بسیج کارآفرینی به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی و ارتباط موثر در عرضه محصولات تولیدی به بازار هدف حائز اهمیت است. وی ارائه آموزش حین کار به صورت مستمر به افراد زیر پوشش کارآفرینان در مناطق شهری و روستایی را مهم عنوان کرد و گفت: در آموزه های دینی ما، فرهنگ کار و تلاش وجود دارد و از طریق حوزه های علمیه می توانیم فرهنگ کار و تلاش را نهادینه کنیم. وی هدف خود را از سفر به گیلان معرفی مدل جدید اشتغال عنوان کرد و یادآور شد: این مدل جدید در کشور مورد بررسی قرار گرفت و در حال اجراست.

alt

معاون وزیر کار مدل جدید اشتغال را شامل آموزش، تولید، بازاریابی و فروش بیان کرد و افزود: گیلان دارای شرایط راهبردی است و دیپلماسی مهارت با توجه به همسایگی گیلان با کشورهای حاشیه خزر به ویژه روسیه فرصت استثنایی را پدید آورده است .

محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با اشاره به اینکه در کشور ما فرهنگ کار لطمه دیده و باید احیا شود گفت: نسل جوان به دنبال این است که با کمترین کار و فعالیت بیشترین سود را به دست آورد و باید برای این نسل توجیه نمود این شیوه درست نیست. وی با اشاره به اینکه گیلان از همه نعمت های الهی برخوردار است تصریح کرد: مهم ترین پتانسیل های گیلان کشاورزی، گردشگری، صنایع تبدیلی، صنعت و صنایع دستی است و بیان داشت: باید برای حل مشکل بیکاری در این استان به این بخش ها توجه اساسی شود .

نصرپور در ادامه اظهار داشت: توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه، توسعه فناوری و نوآوری و تولید دانش را به دنبال دارد و همه این مزیت ها و ویژگی ها در نهایت منتهی به ایجاد ثروت ملی و رفاه اجتماعی در جامعه می شود و صدا و سیما آماده همکاری با مسوولین جهت توسعه فرهنگ کار و تلاش می باشد.