جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

حضور میقانی در صدا و سمیای مرکز کهگیلویه و بویر احمد - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور میقانی در صدا و سمیای مرکز کهگیلویه و بویر احمد

قائم مقام ستاد اقامه نماز و احیاء زکات رسانه ملی گفت: ترویج فرهنگ نماز بالاترین افتخار رسانه ملی است.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مرتضی میقانی در نشست شورای اقامه نماز مرکز که با حضور مدیرکل، اعضای شورای اقامه نماز و معاونان، تهیه کنندگان گروه معارف شبکه دنا و دبیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد، با اشاره به وظیفه خطیر و حساس صدا و سیما در جریان سازی فرهنگی و معارفی بین مردم گفت: باید با موقعیت شناسی و استفاده از فرصت ها در برنامه سازی ها به شأن و جایگاه نماز توجه ویژه ای داشت.

وی با تأکید بر ضرورت معرفی مساجد به عنوان پایگاه های مهم فرهنگی و اجتماعی در برنامه های صدا و سیما، بهره گیری از آموزه های دین، توجه به سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) و تبلیغ را از مهمترین ابزارهای تأثیرگذاری رسانه در آگاهی بخشی و روشن گری مردم در اشاعه معروفات بیان و خاطرنشان کرد: مهمترین اصل تبلیغ که باعث موفقیت می شود، انطباق با مخاطب است.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم در این نشست گفت: رویکرد فعالیت های اصلی رسانه، دین و اخلاق محوری با توجه به حوزه های اجتماعی مورد تأکید اسلام و نظام است.

یوسف افشارنیا بر ضرورت آموزش و اطلاع رسانی در زمینه نماز و توجه صدا و سیمای استان به این مقوله اشاره و تصریح کرد: پیام رسانی برای ترویج فرهنگ نماز منحصر به وقت و زمان یا برنامه خاصی نیست و اهمیت نماز باید در تمام لایه های برنامه سازی دنبال شود.

وی با بیان اینکه: از ابتدای امسال تاکنون 15  هزار و 702دقیقه برنامه ی رادیویی و تلویزیونی با موضوع نماز در شبکه دنا تولید شده است گفت: از این میزان 11 هزار و 340 دقیقه در حوزه معاونت صدا، 3 هزارو 60 دقیقه در معاونت سیما و 1302دقیقه گزارش و خبر در معاونت اطلاعات و اخبار  مرکز تولید و پخش شده است. وی با اشاره به پخش گزیده نماز جمعه تمام نقاط استان در بخش های خبری روزهای جمعه و برنامه های معارفی سیمای مرکز گفت: این مرکز  فعالیت هایی که درخصوص نماز در استان برگزار می شود را به طور کامل پوشش و انعکاس می دهد و رسانه استانی آمادگی کامل برای تعامل با دستگاه های متولی امر نماز و اشاعه و ترویج این فریضه الهی را دارد.

آقای چراغزاده، دبیر ستاد اقامه نماز استان هم در این نشست از فعالیت های چشمگیر و اقدامات مؤثر صدا و سیمای استان در ترویج فرهنگ نماز تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این دیدار آقای میقانی ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده به ویژه کسب رتبه دوم پخش برنامه ترتیل و جزء خوانی قرآن کریم توسط شبکه دنا و تجلیل از  مدیرکل و تلاشگران و یاوران عرصه نماز صدا و سیمای مركز کهگیلویه و بویراحمد، توجه به ظرافت های تولید برنامه و استفاده از ابزارهای هنرمندانه با شیوه های اثر گذار در  ترویج فریضه ی نماز را خواستار شد. 

alt

alt