جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

حضور وزیر کشور در برنامه زنده مرکز آذربایجان غربی - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور وزیر کشور در برنامه زنده مرکز آذربایجان غربی

حضور وزیر کشور در برنامه زنده مرکز آذربایجان غربی

حضور وزیر کشور در برنامه زنده مرکز آذربایجان غربی

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور پس از بازدید از صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در برنامه زنده اولدوز حضور یافت .

وزیر کشور در ابتدای صحبت های خود حضور در جلسات شورای تامین استان ، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شورای اداری، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و بازدید از مراکز مختلف را از اهداف سفردو روزه خود به ارومیه عنوان کرد وافزود: گزارش های ارائه شده حاکی ازآمادگی کامل نیروهای نظامی و انتظامی در منطقه و وجود امنیت پایدار و مطلوب در مرزهای استان است و همچنین تعامل گروه های مردمی با همدیگر در رفع آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در راستای حل مشکلات، جای قدردانی دارد .

وزیر کشور وحدت اقوام و همزیستی مسالمت آمیز مردم این استان را ستود و خاطر نشان کرد این استان در مقایسه با کشور های همجوار خود از امنیت و ثبات قابل توجهی برخوردار است .

وزیر کشور انتخابات پیش رو در کشور را مانور قدرت ملی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با برگزاری انتخاباتی با شکوه و قانونی که از اولویت های دولت تدبیر و امید است، حضور پرشور و بانشاط مردم در انتخابات را شاهد باشیم .

وی در ادامه به توجه ویژه دولت به احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: اهتمام ویژه رئیس جمهور و اهمیت دریاچه ارومیه با وجود مشکلات مالی موجود در کشور اعتبارات ویژه ای از سوی دولت برای احیای این دریاچه در نظر گرفته شده است . وزیر کشور همگرایی ، انسجام قوا ، نشاط اجتماعی وایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه را از اولویت ها و دغدغه های دولت بر شمرد و افزود: دولت در سیاست های کلان خود سعی در ایجاد رفاه نسبی، آرامش روحی و روانی جامعه دارد .

دکتر رحمانی فضلی در راستای توسعه اقتصادی و تجاری استان نیز گفت: موقعیت منحصر به فرد این استان و فعال بودن بازارچه های مرزی و راه اندازی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو این استان را به یکی از استان های پیشرو در حوزه صنعت و تجارت تبدیل نموده است .

استاندارآذربایجان غربی نیز در این برنامه زنده با ارائه گزارشی از اقدامات استانداری آذربایجان غربی برای احیای دریاچه ارومیه گفت: با اعتباراتی که از سوی دولت برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شد بخشی از آن برای لایروبی نهرها ، اتصال سمینه رود به زرینه رود ، ایجاد آبیاری قطره ای در اراضی کشاورزی، کاشت درخت برای بیابان زدایی و جلوگیری ازحرکت شن های روان و توسعه منابع طبیعی هزینه شده است . سعادت در ادامه صحبت های خود گفت: علاوه بر منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو که الگویی مناسب برای فعالیت مناطق آزاد تجاری است ، مناطق ویژه اقتصادی در استان ایجاد می شود که منطقه آزاد تجاری سلماس و سرو از آن جمله است و امیدواریم بتوانیم روند توسعه استان را از بخش کشاورزی به بخش صنعت معدن و تجارت با رویکرد ارتقای بخش کشاورزی تغییر دهیم .