جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

حضور وزیر کشور در مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور وزیر کشور در مرکز خراسان شمالی

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در برنامه شب های اترک و دیدار با مدیر کل صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی با بیان اینکه توجه به فرهنگ ها و زبان های بومی و محلی گوشه و کنار ایران اسلامی ضروری است افزود: اصل موضوع راه اندازی برنامه های مستقل به زبان های کرمانجی و ترکی در شبکه اترک بسیار خوب و مطلوب است زیرا می توان مسائل کشور را به زبان مادری مردم به آنها منتقل کرد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی، وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد تا کیفیت این برنامه ها نیز رعایت شود افزود: تدبیر برنامه سازان باید به گونه ای باشد که بتوانیم با ظرفیت این خرده فرهنگ ها، فرهنگ ملی و میهنی را تقویت کنیم .

وزیر کشور تصریح کرد: وجود زبان های بومی و محلی در مناطق مختلف کشور باید موجب تقویت وحدت و انسجام ملی شود و به گونه ای نباشد که دشمن بتواند از آن سوء استفاده کند .

دکتر رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: اگر رسانه استانی بتواند نمونه و تجربه خوبی را در این زمینه ارائه دهد و برنامه های ساخته شده با کیفیت باشد و زبان اصیل ترکی و کرمانجی در برنامه ها استفاده شود می تواند تاثیرگذاری بهتر و مناسبتری داشته باشد .

وی افزود: با توجه به هجمه فرهنگی دشمنان نظام و کشور که سعی در حذف فرهنگ های اصیل دارند بسیاری از زبان های بومی و محلی در مناطق مختلف در حال نابودی است و ما نباید بگذاریم که از بین بروند .

وزیر کشور جلوگیری از نابودی خرده فرهنگ های موجود در کشور را مستلزم توجه بیش از پیش به تقویت وحدت و انسجام ملی دانست .

وی در پایان با تقدیر و تشکر از تلاش های همکاران صدا وسیمای استان نقش صدا وسیما را در توسعه استان موثر دانست .

alt

alt