سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

حضور پانزده هزار نفر از خیران اصفهان در ویژه برنامه یک شهر ضیافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور پانزده هزار نفر از خیران اصفهان در ویژه برنامه یک شهر ضیافت

حضور پانزده هزار نفر از خیران اصفهان در ویژه برنامه یک شهر ضیافت

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، این مرکز با همه توان و آمادگی لازم در ماه مبارک رمضان توانست فضای معنوی و پر نشاطی را برای مخاطبان ایجاد کند.

 ویژه برنامه «یک شهر ضیافت» به صورت زنده در ماه مبارک رمضان با حمایت اداره کل زندانها و همکاری خیران اصفهان با جمع آوری یازده میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کمک به خانواده زندانیان نیازمند پرداخت.

حضور هنرمندان تاتر و سینما و بحث کارشناسی تحقیقی و نیز حضور چهره های شاخص و محبوب کشوری به تنوع و جذب مخاطب این برنامه افزود و در آخرین برنامه روز عید سعید فطر نیز با پخش گزیده ای از گلریزان ها به مدت 120 دقیقه به همراه آیتم های شاد و جذاب متناسب با جشن روز عید فطر و تجلیل از خیران و نیکوکارانی که نسبت به آزادی زندانیان در طول برنامه یک شهرضیافت ماه رمضان اقدام کرده اند شادی و نشاط  مردم اصفهان را در عید سعید فطر دوچندان کرد.

برنامه یک شهر ضیافت به تعداد 30 قسمت و هر قسمت به مدت 100 دقیقه در ایام ماه رمضان ، ساعتی قبل از افطار پخش شد.

برنامه «حیات طیبه» ویژه سحر پیرامون موضوعات سحرگاهی و برنامه جزء خوانی قرآن نیز به صورت زنده صبح ها از امام زاده هلال بن علی در شهرستان آران و بیدگل و بعد از ظهر ها از صحن امام زاده نرمی دولت آباد اصفهان از شبکه اصفهان پخش شد و برنامه پزشکی سیب هم به شکل ویژه به مسائل و مشکلات روزه داران در ماه مبارک رمضان پرداخت.

تهیه و پخش سخنرانی های مذهبی در طول روز از دیگر برنامه های شبکه اصفهان بود.

شبكه استاني سیمای این مرکز روز عید فطر ، خطبه ها و نماز عيد فطر را از مصلي حضرت امام خميني (ره) پوشش داد و برنامه ویژه "گلچین زنده رود" را به مدت 60 دقیقه و پخش برنامه "اصفهان امروز" را به مدت 10 دقیقه برای مخاطبان تدارک دید.

درحوزه صدا هم علاوه بر پخش سخنرانی های مذهبی دو ویژه برنامه سحر و افطار با عنوان های «در بارگاه ملکوت» و «دعوت نامه» تولید و دعای افتتاح و ابوحمزه ثمالی ، برنامه های نمایش قرآنی با عنوان طنین وحی ، آیین و رسوم های بومی محلی و روزه اولی ها از جمله برنامه های پخش شده صدای مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان بود.

صداي استاني اين مركز با تولید ويژه برنامه هاي "عید بندگی" به مدت 90 دقیقه به صورت زنده با هدف اطلاع رسانی و ارشادی تربیتی همراه با بخش کارشناس و بیان احکام فطره و نمازعید فطر و بخش گزارش با شرکت کنندگان در نماز عید ، "جمعه های فیروزه ای" به مدت 90 دقیقه و "دعوتنامه" به مدت 90 دقیقه با هدف ارشادی تربیتی و موضوع اخلاقی اجتماعی با بخش هایی همچون مسابقه ، نمایش ، معرفی مساجد ، گزارش و کارشناس به حال و هوای عید فطر و جشن عید پرداخت.

پخش خطبه های نماز عید فطر و سخنرانی های ویژه به مدت 55 دقیقه از دیگر برنامه های صدای مرکز اصفهان در روز عید فطر بود.

تهیه و پخش خبر و گزارش در بخش های خبری رادیویی و تلویزیونی از محافل قرآنی ، معرفی خیرین و خیریه های استان ، گزارش از روزه اولی ها ، پوشش عزاداری های شب قدر ، اهداء خون و پوشش راهپیمایی روز قدس ، تولید و پخش بیش از 30 دقیقه برنامه خبری با رویکرد گستره ملی و استانی ، تهیه و تولید گزارشهای تولیدی خبری با موضوع آثار و برکات یک ماه روزه داری و بهره مندی از این ماه ، گزارش وداع با رمضان همچنین تهیه مصاحبه و گزارش در مورد آغاز فعالیت تیم های ستاد استهلال ماه شوال در استان ، مصاحبه با آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در زمینه میزان زکات فطره و کفاره روزه و همچنین برنامه ریزی برای پوشش مراسم نماز عید سعید فطر در اصفهان و دیگر شهرستانهای استان از جمله برنامه های معاونت خبر بود.