جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

حضور پررنگ تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره فیلم مقاومت - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور پررنگ تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره فیلم مقاومت


مراکز صدا و سیما به عنوان یکی از فعال ترین مراکز تولید فیلم، سریال و مستند که همواره در حوزه تولید آثار مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عملکردی مستمر و گسترده داشته اند امسال با ارسال 15 فیلم تلویزیونی و 15 فیلم  مستند  در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت حضور پررنگی دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، فیلم های تلویزیونی جلباب، سماء در آتش، بوسه باد، سرباز یک خانواده، در برابر باد، آوان، همسنگار، نشان فرشته، بازگشت، پرچین عشق، که لی خان، آبی عمیق، سوره باران ، دژسوق و ملاخدیجه به ترتیب تولید صدا و سیمای مراکز مازندران، اصفهان، خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، زنجان، لرستان، خراسان رضوی، کردستان، خلیج فارس، همدان، کهگیلویه و بویر احمد و مازندران به این جشنواره ارسال شدند.

همچین مستند های سنگ مزاری برای برادر شهیدم، سرداران شهید محمد زاده از مرکز کردستان، روشنگر از مرکز سمنان، یکشنبه ای که نیامد، بهلول شگفتی روزگار، مادر مهر، یادداشت های ناتمام و  روح الله از مرکز خراسان رضوی، روز به یاد ماندنی، دریابی کران است و معبر از مرکز خوزستان، ناخدا از مرکز آبادان، نماد ایلام از مرکز ایلام و گردان 61 از مرکز بوشهر در بخش مستند به این جشنواره ارسال شده است.

alt

گفتنی است دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت (انقلاب و دفاع مقدس) مهر ماه امسال همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در کرمان و چند کشور جهان برگزار می شود. این جشنواره توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت و همیاری"سازمان سینمایی کشور" با رویکرد "مقاومت، بصیرت و شکوفایی" به اجرا در می آید. دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در قالب بخش های مختلف سینمایی، کوتاه، مستند، ویدیویی، فیلمنامه نویسی و چشم انداز سینمای مقاومت ایران و نشست های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه های جانبی دیگر طراحی و پی ریزی شده است.