سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

حضور پروفسور سمیعی در صدا و سیمای مرکز گیلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور پروفسور سمیعی در صدا و سیمای مرکز گیلان

پروفسور مجید سمیعی مبدع جراحی قاعده جمجمه در جهان و از چهره های ماندگار ایران با محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای گیلان دیدار و گفتگو کرد و سپس در برنامه تلویزیونی شبانه خوجیر شبان نیز حضور یافت.

در این دیدار که جمعی از معاونان صداوسیما و عوامل ساخت "مستند تلویزیونی پروفسور مجید سمیعی" و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دکتر یوسف زاده از جراحان استانی حضور داشتند مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان ضمن تشکر از حضور پروفسور سمیعی در صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: معرفی مفخر و چهره های شاخص و ماندگار به مردم بویژه جوانان از رسالت های مهم رسانه ملی و استانی است محسن نصرپور افزود: انسان های فرهیخته و بزرگان علمی و فرهنگی و دینی کشور بخصوص گیلانی می توانند الگوی مناسبی برای جوانان گیلان زمین باشند، وی در ادامه به ساخت و تولید مستند تلویزیونی زندگي علمي، اجتماعي پروفسور مجيد سميعي و اهمیت پخش آن در شبکه های سراسری اشاره کرد وگفت: این مستند از سال قبل با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و استانداری گیلان آغاز شد و تاکنون بخش های مهمی از آن به تصویر کشیده شده است . محسن نصرپور افزود: دراین مستند 90 دقيقه‌اي تلاش داریم ابعاد زندگي شخصی و اجتماعی شما را از كودكي تا به امروز به تصوير بكشيم. به همين دلیل بخشی از این مستند از محل تولد شما در رشت و دوران تحصیلات، و بخش دیگر آن به موفقیت های شما در عرصه های جهانی و مصاحبه با شاگردان شما و متخصصان این عرصه در جهان در نظر گرفته شده و لذا باتوجه به اهمیت این موضوع به حمایت های بیشتر شما درجهت تکمیل این مستند نیز نیازمندیم تا هرچه زودتر این پروژه مهم به پایان برسد .

پروفسور سمیعی نیز در این نشست به آخرین دستاوردهای علم پزشکی اشاره کرد و ازحمایت های خود جهت اعزام و بورسیه گروهی از پزشکان و کارشناسان ایران و جهان به مرکز علوم اعصاب درآلمان به منظور گسترش این علم درجهان خبرداد. وی درخصوص حمایت از تولید "مستند تلویزیونی پرفسور سمیعی" افزود: در سال آینده مراسم سمپوزیوم جهانی در کشور کره برگزار می شود و در آنجا متخصصان برجسته مغز و اعصاب جهان حضور دارند که تهیه ی بخشی از مستند از آن مراسم می تواند مثمر ثمر باشد. در ادامه این چهره ماندگار گفت: درجهان کانال های تلویزیونی بسیاری دعوت می شوم و در ایران نیز اما شبکه باران همیشه برای من حس و حال دیگری دارد و من با علاقه و اشتیاق فراوانی در این شبکه حضور پیدا می کنم، چرا که مردم استانم را دوست دارم و شبکه تلویزیونی گیلان هم شبکه فاخر وخوبی است.

در پایان این نشست پایه گذار و مبدع روش نوین جراحی قاعده جمجمه درجهان در برنامه پربیننده شبانه سیمای مرکز گیلان «خوجیر شبان » حضور یافت .

alt

alt