جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

حلقه تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

حلقه تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با صدا و سیمای گلستان

حلقه تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با صدا و سیمای گلستان

 

 مجمع نمایندگان استان با حضور در صدا و سیمای گلستان بر همکاری هر چه بیشتر رسانه ملی و مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیرکل صدا و سیما در این نشست ضمن خیر مقدم افزود: صداوسیما دانشگاه عمومی و خط مقدم جبهه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است و نیاز به حمایت و پشتیبانی مسئولین و خصوصا نمایندگان شورای اسلامی دارد.

دکتر منتظر حجت بیان داشت: یکی از وظایف رسانه ملی، ایجاد تعامل و ارتباط بین مردم و نمایندگان آن‌هاست که این مهم در صدا‌وسیمای مرکز گلستان به ‌صورت ویژه و عادلانه پیگیری می شود و صدا و سیما آماده اطلاع رسانی مسایلی است که ضرورت انعکاس آن از سوی نمایندگان استان احساس می شود.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت صدا و سیمای گلستان و جایگاه و رتبه های کسب شده و اقدامات انجام شده در 20 ماه گذشته بیان داشت: از اولویت های مهم رسانه استان حضور در مناطق مختلف استان و توسعه و ارتقاء زیر ساخت فنی و تجهیزات مرکز، تکمیل پوشش دیجیتال در سطح استان و تولید برنامه های فاخر در استان جذب مخاطب بیشتر و شناساندن بیشتر ظرفیت و پتاسیل استان گلستان می باشد و خواستار حمایت مجمع نمایندگان استان از صدا و سیمای گلستان در دست یابی به اهداف و اولویت ها شد.

در ادامه این نشست دبیرمجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز گلستان گفت: صدا سیما یک رسانه تاثیرگذاراست که با برنامه ریزی هدفمند و هدایت افکار عمومی جامعه را به سوی دستیابی به اهداف والای نظام به حرکت در آورد.

نوروزی افزود: صداوسیما یک فرصت و یک امکان بسیار والا و ارزشمند برای توان بخشی و قوام بخشی به نظام ومردم است که می تواند مردم را خلاقانه وادار به روحیه مطالبه‌گری کند و در مسیر حقیقی دفاع از نظام قراردهد.

وی گفت: صدا و سیما دانشگاه انسان سازی است اگر بتواند از پتانسیل فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و ... به خوبی استفاده کند و از مسئولین سازمان صدا و سیما خواست تا تلاش کنند نیروهایی که به مدت 10 سال یا بیشتر بصورت حق الزحمه هستند وضعیت کاری و شغلی آنها را مشخص کنند و از لحاظ و حقوق و مزایا به حق خود برسند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه استان گلستان در بخش کشاورزی قابلیت های ویژه ای دارد افزود: با توجه به این ظرفیت ها رسانه استانی نقش بسیار تاثیر گذاری در توسعه همه جانبه استان دارد و از سوی دیگر باید آسیب ها، چالش ها و مشکلات استان را زیر ذره بین خود داشته باشد.

دکتر منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم با بیان اینکه رسانه ملی در خط مقدم مقابله با جنگ رسانه ای قرار دارد گفت: با توجه به هجمه گسترده شبکه های معاند نسبت به فرهنگ و ارزشهای ما و قرار داشتن صدا و سیما در خط مقدم این جنگ نرم باید چتر حمایتی خود از صدا و سیما را گسترش دهیم.

وی اظهار داشت: پیشرفت و تحول بدون استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ملی امکانپذیر نیست و نمی توانیم به اهدافی که پیش بینی کردیم دست یابیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در آخر افزود: نقش صدا و سیما در معرفی ظرفیت و توانمندی های استان به کشور بسیار مهم و حیاتی است.

وی صدا و سیما را به عنوان یک رسانه فرهنگی در شکل گیری فرهنگ جامعه معرفی کرد و یاد آور شد برای بالا بردن کیفیت برنامه‌های استانی باید خواسته‌های مردم بومی در نظر گرفته شود تا مخاطبان قرابت فکری با این رسانه داشته باشند و به کار بردن گویش‌ها و پوشش‌های محلی در شبکه استانی باعث جذب مخاطب بیشتر برای این رسانه خواهد بود.

سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی وعضو کمیسیون انرژی ضمن تقدیر و تشکر از تولیدات فاخر شبکه استانی از داشتن نگاه عدالت محور به سهم شهرستان ها در رسانه استانی را اصلی مهم و اساسی دانست و افزود: تنوع و نوآوری در برنامه های تولیدی مهمترین لازمه برای جذب حداکثری مخاطبان است که برای تحقق این امر باید با تجهیز صداوسیمای مرکز استان به دستگاه های پیشرفته و به روز دنیا و افزایش کیفیت فنی لازم است در بحث محتوایی از مشورت افرادخوش فکروخلاق هم بهره گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه همکاران صدا و سیما برای تهیه برنامه های رادیویی و تلویزیونی تلاش بسیاری می کنند گفت: بیان  و پیگیری مشکلات مردم آرامشی را در جامعه ایجاد می کند.

در ادامه نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این ‌که در مجلس مشکلات و دردهای مردم را پیگیری خواهیم کرد، گفت: با عنایت خداوند در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اولویت بندی‌های انجام شده، پیگیر مطالبات اقتصادی و عمرانی استان خواهیم بود.

شادمهر اظهار داشت: صداوسیما باید در حوزه‌های مختلف تحلیل مدار عمل کند و فرهنگ مطالبه گری باید در صداوسیما تقویت شود چراکه طبیعت رسانه نقد کردن و نقد شدن هست.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمرانی گفت: صد‌اوسیما در مشکلات می‌تواند مرهم دل مردم باشد که این مهم دلگرمی مردم را در پی خواهد‌ داشت.

کوهساری جایگاه رسانه را به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین دستگاه های کشور در بستر سازی برای رفع مشکلات مردم و کاربردی کردن فرامین مقام معظم رهبری در جامعه مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد : نقش شبکه های ملی و استانی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه و شناسایی ظرفیت های منطقه مهمتر از هر رسانه ای است.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشتی ضمن تشکر از فعالیت‌های شبانه روزی صدا و سیما گفت: ما برای بالا رفتن کیفیت برنامه‌های صدا و سیمای گلستان حمایت خود را از این رسانه اعلام کرده و امیدواریم که بتوانیم با این تعامل برنامه هایی کاربردی و مفیدی برای مردم تهیه کنیم.

دکترآریانپور باتوجه به این جمله امام (ره) که مجلس عصاره فضایل ملت است، امید است صداوسیما در گسترش این نگرش در سطح ملی سهم بیشتری به عهده گیرد گفت: تعامل میان مجلس شورای اسلامی و رسانه ملی برای پیشبرد منافع ملی و رفع مشکلات مردم و مطالبه گری از مسئولین موثر است.

وی در پایان  خواستار رفع مشکلات دسترسی مردم در برخی نقاط به آنتن دهی مناسب سیگنال‌های صداوسیما شد.

مجمع نمایندگان استان در پایان از بخش های برنامه سازی دررسانه ملی از واحدهای صدا، سیما و خبر بازدید کردند.