جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

حماسه پدخندق در تاریخ به یادگار خواهد ماند - صفحه محتوایی خبر

 

 

حماسه پدخندق در تاریخ به یادگار خواهد ماند

حماسه پدخندق در تاریخ به یادگار خواهد ماند


مدیرکل شبکه استانی دنا عملیات پدخندق را افتخار زرینی از رشادت، پایمردی و حماسه سازی غیور مردان کهگیلویه و بویراحمد در دفاع مقدس دانست.
به گزارش روابط عمومی شبکه استانی دنا، دکتر امیر رئوف در جلسه دیدار با فرماندهان ارشد هشت سال دفاع مقدس که درعملیات پدخندق حضور داشتند گفت: فرماندهان و دلاورمردان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس با رشادت و پایمردی و ازخودگذشتنگی  یک وجب از این خاک را به دشمنان واگذار نکردند.
وی اظهار داشت: فرزندان استان گهگیلویه و بویراحمد در عملیات پدخندق اوج رشادت و ایثارگری به تمام دنیا نشان دادند.
رئوف در ادامه با بیان اینکه کارهای بزرگی را که رزم آفرینان این خطه در عملیات پدخندق انجام دادند غیرقابل توصیف است گفت: شبکه استانی دنا با تهیه سریال 520دقیقه ای پدخندق، ساخت تله فیلم، مصاحبه با فرماندهان، ازادگان، جانبازان ، ایثارگران و خانواده های شهدای این عملیات همه تلاش خود را به کار گرفته تا  برنامه های در خور شان و جایگاه این عزیزان به جامعه و نسل جوان  انعکاس دهد.
سردار سید شکرالله واهبی فرمانده گردان یارسول تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه وبویراحمد  با تقدیر از مدیرکل مرکز از پدخنق به عنوان کربلای خونین جبهه های جنوب یاد کرد و افزود: اوج ایثار، شجاعت، ولایت مداری رزمندگان این استان در این عملیات تجلی یافت.
واهبی افزود: رزمندگان تیپ ۴۸فتح در این عملیات تاسرحد جان مبارزه کردند و برگ زرینی به کارنامه سلحشوری دلاورمردان ایران زمین و کهگیلویه وبویراحمد افزودند.
یکی دیگر از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در عملیات پدخندق افزود: این حماسه به عنوان یکی از وقایع غرورآفرین دفاع مقدس و مردم کهگیلویه وبویراحمد است و برای مستندسازی علاوه برساخت یک فیلم و تله فیلم یک میدان نامگذاری شده باعنوان مقاومت و نامگذاری یک خیابان نیز در حال پیگیری است.
سرهنگ احمد ذکاوت فرمانده وقت گردان امام حسن(ع) در باره اهمیت عملیات پدخندق و رشادت رزمندگان سخنانی بیان داشت.
عملیات پد خندق یکی از عملیات های دوران دفاع مقدس بود که در آن، رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در تیرماه سال ۱۳۶۷ در جزیره مجنون تا آخرین گلوله خود در مقابل دشمن مقاومت کردند.
عملیات پد خندق با ۱۲۷ شهید توسط رزمندگان دلیر و شجاع استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد و یکی از پرافتخارترین عملیات هایی بود که در آن، رزمندگان سلحشور این استان با رشادت، ازخودگذشتگی و دلاوری های خود مانع از الحاق تیپ ششم دشمن به دیگر گروه های آنها شدند.