سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

حکایت روزگار رفته در صداوسیمای فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

حکایت روزگار رفته در صداوسیمای فارس

 

با حضور مدیرکل، معاونان صدا و سیمای فارس و جمعی از هنرمندان استان، تولید مستند فاخر داستانی «از روزگار رفته حکایت» به صورت رسمی آغاز شد و مرکز فارس گامی دیگر را در راستای مستندسازی تاریخ کهن این دیار برداشت.

 مدیرکل صداوسیمای مرکز فاس بابیان اینکه هنر مهمترین ابزار بشر برای انتقال پیام به نسل های آینده است، اظهارداشت: در این میان هنر نمایش را می توان بی نظیرترین هنری دانست که خداوند به بشر عنایت کرده، چراکه به واسطه این هنر، هر جامعه ای می تواند داشته های خود را به نسل های بعد انتقال دهد و برای آنها به یادگار بگذارد.

سید تقی سهرابی، هنرمندان را مفسران و تحلیل گران زیبایی توصیف کرد و با اشاره به تولید مستند داستانی «از روزگار رفته حکایت» در صداوسیمای فارس، بر نقش مهم «میرزاحسن عکاس باشی» در ثبت تاریخ مشروطه در شیراز تاکید کرد و گفت: میرزاحسن خودش هم فکر نمی کرد روزی هنرمندانی در این شهر راهش را ادامه دهند و مکمل نقش او در ثبت تاریخ باشند و در عین حال روایت فرهیختگی انسان های این نسل را برای نسل بعد به یادگار بگذارند.

وی تلاش صداوسیمای فارس در تولید سریال های فاخر را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: چندی پیش مستند تاریخی دیگری با عنوان «نبرد ادسا» در صداوسیمای فارس کیلد خورد و در آینده نزدیک هم شاهد تولید مستند فاخر دیگری به همت این مرکز خواهیم بود.

سهرابی با اشاره به تولید سریال فاخر خورشیدهای سه گانه و تلاش برای ساخت سریال امین ولایت(شاهچراغ) افزود: مراحل پیش تولید سریال خورشیدهای سه گانه در حال انجام است و گروه های مختلف تحقیقی و پژوهشی در حال پیگیری موضوع هستند. در خصوص سریال امین ولایت نیز برنامه ها و بررسی ها در حال انجام است و در جریان تحقیقات به فیلم نامه ای از شهید آوینی در مورد حضرت شاهچراغ علیه السلام دست پیدا کردیم.

سهرابی بابیان اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب، دشمنان تلاش می کنند عشق مردم به انقلاب را هدف بگیرند، گفت: ما باید این عشق را در دل مردم زنده نگه داریم و جشن چهلمین سال را به خوبی برگزار کنیم.