سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خاطرات سرو - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

« بازگشت

خاطرات سرو

خاطرات سرو


Loading the player...

حضرت علی علیه السلام فرمود :

ای مردم همانا ایستادگان و فراریان را از مرگ گریزی نیست و هر کس به مرگ طبیعی نمیرد کشته می شود و شهادت بهترین مرگ است و سوگند به خدایی که جانم در دست اوست، هزار ضربه شمشیر آسانتر است بر من از مرگ در بستر.

وسائل الشیعه، ج11، ص8، حدیث12

ارزش‌هاي دفاع مقدس بخشي از ارزش هاي اجتماعي در جامعه اسلامي محسوب مي‌شوند كه در مقطع زماني خاصي به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان ، اهميت حفظ آنها مسئله‌اي اجتماعي است ، ‌مسئله‌اي كه لازم است تا با برخورد مناسب از سوي برنامه‌ريزان فرهنگي و شركت فعالانه در جريان « اشاعه فرهنگي » همراه شود .

بسیاری از جوانان ما در زمان 8 سال جنگ تحمیلی حضور نداشتند و شاهد ایثارگری‌های شهدای جان‌برکف ما نبودند و به همین خاطر وظیفه ماست با تولید چنین برنامه هایی یاد و خاطره شهدا برای جوانان ما بازگو شود تا راه و رسم جوانمردی و ایثار را از شهدا یاد بگیرند و آن‌ها را الگوی خود قرار دهند.

فرهنگ شهادت به معنای کشتار و جنگ و ظلم نیست بلکه فرهنگ شهادت یعنی فرهنگ خدا محوری، اخلاق مداری، تکلیف پذیری، ولایتمداری و ولایت پذیری است. ما هرچه از شهیدان گرانقدر یاد کنیم از شکوه و عظمت ی ملت بزرگ ایران عزیزتجلیل کرده‌ایم. آنچه که امروز داریم همه به برکت خون شهیدان است و کم ترین کار ما در برابر خون شهیدان، تولید این برنامه ها می باشد .

خاطرات سرو عنوان برنامه ای است که در قالب فتورمان و با تکنیکی نو به بازسازی خاطرات شهدای استان سمنان می پردازد. این برنامه که در 50 قسمت 8 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی فتح اله علیزاده ساخته شده، با هدف معرفی شایسته شهدا، هر شب ساعت 50/22 دقیقه به روی آنتن شبکه استانی سمنان خواهد رفت.

عنوان برنامه ای است که در قالب فتورمان و با تکنیکی نو به بازسازی خاطرات شهدای استان سمنان می پردازد. این برنامه که در 50 قسمت 8 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی فتح اله علیزاده ساخته شده، با هدف معرفی شایسته شهدا، هر شب ساعت 50/ 22 دقیقه به روی آنتن شبکه استانی سمنان خواهد رفت.

سال تولید: فروردین 1394

مجری طرح: شهربانو اکبرزاده

نویسنده و کارگردان: فتح اله علیزاده

تحقیق: فرید خانلرزاده کلایی

گروه گرافیک: لیلا دهقان، صابر محمودی، محمد علی عبدوس

لی اوت: نادر دهنوی

کامپوزیت: حسن محسنی فر

موشن گرافیک: مهریار محتشمی، فتح اله علیزاده

تدوین صدا و تصویر: محمدجواد بابایی

تصویربردار استودیو: سیدکاظم سرور

صدابرداران: رضا بیگلری، مهدی آهنگری، حسین قدرت آبادی، سودابه ذوالفقارخانی

بازیگران: علی نوروزیان، فاطمه حسینی، مونا خلیلی، عرفان طوسی، امیرحسین دل آرام، میثم کرم الدین، حدیث سفیدیان، امیرحسین دیابی، سمیه احمدی، میلاد صفری، محمدرضا کاظمی، محمدابراهیم مداح

صداپیشگان: جوادحسنیان، مجیدچنگیزیان،اعظم غلامی، ملیحه مرادی نسب، سیدمحمدسیادتپور، مونا خلیلی، محمدابراهیم مداح، سودابه ذوالفقارخانی