سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

خانواده ایرانی در جمع «شما» - صفحه محتوایی خبر

 

 

خانواده ایرانی در جمع «شما»

ویژه برنامه شب یلدا شبکه شما با همراهی شبکه‌های استانی و با حضور پررنگ خانواده های ایرانی برگزار شد

خانواده ایرانی در جمع «شما»

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، یلدای امسال با یک اتفاق نو در حوزه مراکز استانی صدا و سیما همراه بود و آن گرد هم نشینی بزرگی بود که با حضور همه خانواده‌ های ایرانی در جمع صمیمی و گرم شبکه «شما» برگزار شد.

این  ویژه برنامه که همزمان با شب یلدا و به مناسبت آخرین شب از فصل پائیز و ورود به فصل زمستان با اجرای نجمه جودکی و محمد اسکندری روی آنتن شبکه شما رفت از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه آغاز و تا ساعت 23:30 ادامه داشت.
در این ویژه برنامه سعی بر آن بود که  برنامه ای همراه با مردم تهیه شده و پخش شود و در اوضاع و شرایط اقتصادی همراه مردم باشد و از هزینه‌های اضافی و دکور مجلل دوری شود.

در طول پخش برنامه با اقبال واحدی گزارشگر برنامه انار که در شهر اردبیل مستقر بود، بارها ارتباط زنده برقرار شد و طی این ارتباط ها اقبال واحدی در کنار مردم خونگرم اردبیل حضور یافت و با آنها درباره آئین و سنت های شب یلدا و صله رحم صحبت کرد.
در یکی از این ارتباط های مستقیم گزارشگر برنامه در چادر یک خانواده زلزله زده در روستای ورزنه حضور پیدا کرد و از این خانواده گزارشی تهیه و برای مخاطبان پخش شد. در این گزارش حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه این روستا نیز حضور داشت.
در برنامه انار  سعی شد که دوربین بیشتر به سراغ استان هایی برود که این روزها درگیر مشکلات اقتصادی و بلایای طبیعی هستند. در این راستا به سراغ مراکز استان کردستان و خوزستان رفته و با مردم این مناطق همراه شد. در ادامه ارتباط مستقیم این برنامه با استان های یزد لرستان گیلان سمنان برقرار و با برنامه های یلدای آنها همراه شد.

برقراری ارتباط زنده با مراکز استانی مختلف مانند آذربایجان شرقی، خوزستان، اردبیل، سمنان، کردستان، یزد، لرستان و گیلان، حال و هوای بلندترین شب سال را در چهارگوشه ایران برای مخاطبان شبکه‌ای سراسری مجسم کرد؛ خرده‌فرهنگ‌هایی برآمده از هزار رنگ اقوام ایرانی و هزار زنگ خوش نوای کاروان جاری یک ملت در دل تاریخ، مردمانی که هرجا هستند این شب را گرامی می‌دارند و به احترام با هم بودن، گرد هم جمع می‌شوند و شبی را با خاطره‌های شیرین سر می‌کنند.