جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

خبرعرصه تلاش وپشتکار - صفحه محتوایی خبر

 

 

خبرعرصه تلاش وپشتکار

خبرعرصه تلاش وپشتکار


مدیر کل صدا وسیمای گلستان در نشستی که با حضور علوی مدیر کل اخبار استان های سایت خبرگزاری سازمان و هیئت همراه و معاون خبر و مدیران و خبرنگاران معاونت خبر مرکز گلستان حضور داشتند ضمن خیر مقدم گفت: خبر پیشانی رسانه ملی است وهمکاران معاونت خبر به خوبی این عرصه را حفظ کرده اند.
منتظر حجت و  با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز به ویژه واحد خبر افزود: همکاران معاونت خبر به طور شبانه روزی  در حال تلاش هستند و بطوریکه توانستند سال گذشته رتبه دهم مراکز را در بین 33 مرکز از آن خود کنند.
وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: تلاش های جهادی و فعالیت های کارکنان صدا و سیمای گلستان بویژه معاونت خبر در وقوع اتفاقاتی چون سیل و بیماری کرونا قابل تقدیر است و در این مسائل خیلی خوب اطلاع رسانی کردند.
مدیر کل صدا و سیما با تاکید بر لزوم اعتمادسازی متقابل رسانه‌ها با مردم و مسئولان اظهار داشت: رسانه‌ای که بتواند در اسرع وقت، اخبار دقیق و شفاف را در اختیار مخاطب قرار دهد، توانسته وظیفه اعتمادسازی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و امیدبخشی و نشاط در جامعه از رویکردهای اصلی این مرکز در برنامه سازی هاست.
منتظر حجت در این نشست با اشاره به نقش اصحاب رسانه در شرایط کنونی افزود: رسانه ها و مخصوصا صدا و سیما که در بین مردم دارای جایگاه خاصیست و مردم به آن اعتماد دارند نقش تأثیرگذاری در ایجاد شفافیت در جامعه دارند  و می بایست بیان واقعیات و حقایق را سرلوحه اهداف خود قرار داده و فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی، تلاش خود برای فرهنگ‌سازی و دستیابی به توسعه همه‌جانبه معطوف نمایند .
مدیر کل اخبار استان های سایت خبرگزاری سازمان  با اشاره به دو واقعه مهم در سال 98 و99 افزود: همکاران خبر گلستان در سیل سال 98 وبیماری کرونا به خوبی عمل کردند وتوانمندی های خود را بهترین وجه نشان داد.
علوی با اشاره به مجموعه های خبری زیادی در این ایام وتهیه گزارش های فاخر با وجود سختی های زیاد برنقش مهم خبررسانی در افزایش آگاهی افزود: با توجه به وجود شبکه‌های متعدد اطلاع‌رسانی، مخاطبان باید رسانه‌ها و  حوزه خبری دارای هویت برای کسب اطلاعات استفاده کنند.
وی نقش صدا و سیما در انعکاس اخبار را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و افزود: رسانه ملی از انجام وظایف خود در امر اطلاع‌رسانی و اعتماد سازی در جامعه موفق عمل کرده و وجود فضاهای مجازی متعدد در دنیای امروز وظایف خبرنگاران و فعالان این عرصه را دشوارتر کرده است.
مدیرکل اخبار استان ها عملکرد همکاران خبر مرکز گلستان را تأثیرگذار عنوان کرده و افزود : بیننده ۸۰ درصدی خبر مرکز در استان نشانگرجایگاه خوب رسانه در بین مردم استان بوده و قابل تقدیر است .
شایان ذکر است در ادامه کارگاه آموزشی تخصصی خبر با حضور مدیر کل اخبار استان های سایت خبرگزاری سازمان ، برای خبرنگاران مرکز و شهرستان ها  برگزار شد