جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

خداحافظی طهماسبی از معاونت امور استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

خداحافظی طهماسبی از معاونت امور استان ها

مراسم تودیع و تکریم کیومرث طهماسبی معاون پیشین امور استان ها با حضور حجت الاسلام موسوی مقدم برگزار شد.

در این مراسم که رئیس حوزه ریاست، مدیرکل روابط عمومی سازمان و مدیران حوزه معاونت استان ها حضور داشتند طهماسبی معاون پیشین امور استان ها با قدردانی از اعتماد مهندس ضرغامی در سپردن مسئولیت های مختلف در سازمان به وی از دکتر سرافراز برای قبول درخواست بازنشستگی و پذیرش مشورت های ایشان در انتصاب حجت الاسلام موسوی مقدم به معاونت امور مجلس واستان ها تشکر کرد.

طهماسبی بازگشت حجت الاسلام موسوی مقدم به معاونت را مثبت ارزیابی کرد و از موسوی مقدم به عنوان مدیری سیاستگذار و برنامه ساز که دو ویژگی ضروری و راهبردی امروز مراکز هستند یاد کرد و گفت: شناخت خوب سازمانی و ویژگی های اخلاقی ایشان سبب خواهد شد لطف الهی یک بار دیگر شامل حال همکاران خوب و نجیب مراکز استان ها شود تا چنین شخصیتی هدایت این مجموعه مهم سازمان را عهده دار شود.

معاون پیشین امور استان های سازمان قانونمندی نظام حاکم برجهان خلقت را تجلی تقدیر الهی بیان کرد و افزود:

alt

در این نظام سنت هایی همچون امتحان و ابتلا، امداد الهی، توفیق الهی، تفاوت در پاداش و کیفر و نیکی یا بدی در سرنوشت قرار داده شده تا انسان راه خود را از تاریکی جدا و به سمت نور حرکت کند.

دکتر طهماسبی یکی از ویژگی های بندگان شایسته را تشبه جویی به خداوند بیان کرد و گفت: بندگان خوب و شایسته خدا خود را به او می بازند و توقع بازگشت و پاداشی ندارند چرا که کرم ورزیدن خود بهترین توفیق است.

وی آمادگی بندگان را برای بازپس دهی نعمت های خدا در راه خودش را از نشانه های بنده کریم خدا دانست و خاطرنشان کرد: اگر غیر این باشد فضل و کرامت آدمی تیره خواهد شد.

معاون پیشین امور استان ها با اشاره به فعالیت های انجام شده در سال های اخیر این موفقیت ها را مدیون تلاش و پشتکار همه کارکنان و مدیران مراکز و حوزه ستادی معاونت عنوان کرد و افزود: در طول سال های اخیر مهمترین اتفاق در حوزه استانی نهضت های برنامه سازی مستند، انیمیشن و فیلم تلویزیونی است که این امر باعث باورمندی مراکز و شناسایی هنرمندان جوان استانی شد.

وی با اشاره به مجموعه سازی تولیدات استانی در بسته های یک صدتایی ،حضور شبکه شما در میان شبکه های ملی را تحولی بنیادی در ارایه توانمندی های مراکز عنوان کرد و گفت: با راه افتادن شبکه شما پخش تولیدات با کیفیت استانی در طراز ملی محقق شد.

طهماسبی تغییر نگاه به معاونت استان ها از یک معاونت عمومی به معاونت تخصصی را یادآور شد و تاکید کرد :امروز آمار مرکز سنجش برنامه ای سازمان نشان می دهد که معاونت امور استان ها به دلیل ارتباط تنگاتنگ مراکز استان ها با مردم از یک معاونت ستادی به معاونت عملیاتی تبدیل شده است.

طهماسبی یکی از موفقیت های این معاونت را حضور هنرمندان و برنامه سازان استانی در جشنواره های ملی و بین المللی بیان کرد و گفت: خبر مراکز در این فرآیند با تولید بسته های نرم خبری و پخش آن از بخش های مختلف خبری شبکه های سراسری موجب تقویت امید در میان مخاطبان شد.

بنابراین گزارش حجت السلام موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان ها در این مراسم با اشاره به تحقق برنامه های پیش بینی شده سازمان در دوره مدیریت دکتر طهماسبی از جمله تاسیس شبکه شما، 24 ساعته شدن شبکه های استانی، مجموعه سازی تولیدات ممتاز و ارتقا کیفیت برنامه های استانی تاکید کرد: بلوغ و ارتقا کیفیت برنامه های مراکز استانی به حدی است که امروز به شایستگی از مراکز به عنوان سازمان دوم رسانه ملی یاد می شود.

موسوی مقدم این موفقیت ها را مرهون تلاش های مستمر دکتر طهماسبی بیان کرد و افزود: امروز معاونت امور استان ها به عنوان یک معاونت تخصصی ارتقا یافته که باید همین مسیر و جهت گیری با قوت ادامه پیدا کند.

معاون امور مجلس و استان ها با اشاره به الحاق دوباره اداره کل امور مجلس به بدنه معاونت استان ها تصریح کرد:این امر نباید به روند تکامل رسانه ای معاونت امور استان ها آسیب وارد کند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در پایان از زحمت های 33 ساله دکتر طهماسبی قدردانی کرد و اظهار امیدواری نمود از تجربه های علمی و عملی معاونین سازمان که به دلایل مختلف از جمله بازنشستگی ارتباط اداری خود را با سازمان از دست می دهند، استفاده بهینه شود.

alt