سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

خراسان رضوی پیامدهای دوپینگ را بررسی می کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

خراسان رضوی پیامدهای دوپینگ را بررسی می کند

  مستند دوپینگ   به منظور آشنایی  با دوپینگ و عوارض  جسمی  ، روحی ، روانی  و پیامدهای  اجتماعی ناشی از آن  در شبکه استانی سیمای خراسان رضوی تهیه شده و  دلایل دوپینگ ورزشکاران را بررسی می کند.

واژه  دوپینگ در دنیای امروز به معنای استفاده ورزشکار از مواد یا روش هایی است که به قصد افزایش کارآیی در ورزش انجام می شود . کارایی که جوانمردی و رقابت سالم و شرافتمندانه را زیر سوال می برد.

 در این برنامه با ورزشکاران ، پزشکان، کارشناسان ورزشی دوپینگ و جوانان دوپینگ کرده ( با استفاده از دوربین مخفی در محل های ورزشی)، گفتگو می شود . این برنامه میکوشد تا در5 قسمت20 دقیقه ای با استفاده از نظر کارشناسی خطرات استفاده از مواد دوپینگی را در بخش های پزشکی واجتماعی به جوانان وخانواده ها گوشزد کند و آنان را ازگرفتارشدن در دام این مرداب باز دارد.

alt

  آشنایی با دوپینگ، تاریخچه و علل گرایش به آن ، آشنایی با کمیته مبارزه با دوپینگ ، بررسی نقش مکملها و مواد غذایی در دوپینگ ، کنکاش در عوارض جسمی دوپینگ و بیماریهای حاصل از استفاده مواد دوپینگی ،علل و آثار روحی ،روانی و اجتماعی گرایش به دوپینگ در مدت استفاده از دوپینگ و بعد از مصرف  و   نقش باشگاه ها و قاچاق مواد دوپینگی در این برنامه   به  بحث و بررسی گذاشته می شود.

این مستند  در فصل زمستان آماده پخش از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی  است .

عوامل  مستند دوپینگ  عبارتند از: تهیه کننده: مهدی شریفی؛ نویسنده و کارگردان: محمدرضا خیابانی تنها؛ تصویربرداران: مصطفی موسوی، علی کاظمیان، حسین کریمی، حسن ناصری ؛ صدابردار: محمد شکاریان؛ دستیاران تهیه: علی رضا سیاری و آرمین رهبر؛ کارشناس ورزشی: آرمین رهبر؛ تدوین گران: محمد رضا خیابانی تنها و سیامک سالاری.