سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

خط سوم هامون روی شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

خط سوم هامون روی شبکه شما

مجموعه تلویزیونی خط سوم تولید سیمای مرکز سیستان و بلوچستان به پخش شبکه شما رسید.

مجموعه خط سوم را داریوش یاری در 8 قسمت کارگردانی کرده است و قرار است به مناسبت ایام محرم از امشب 30 آبان ماه هر شب ساعت 21 و 15 دقیقه و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه شما پخش شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها مجموعه خط سوم داستان جوانی است بنام شریف که اتفاقی و غیر عمد باعث کشته شدن دوستش می شود. خانواده مقتول به شرط ترک دیار از حکم قصاص او می گذرند.

پدر شریف از دنیا می رود و او برای خاکسپاری پدرش از زندان آزاد می شود در این مدت از طریق ماه بی بی زن مومنه شهر که قرآنی نفیس را نزد خود نگهداری می کند متوجه می شود پدرش نذر کرده است از اول محرم تا اربعین پارچه پهن شده زیر قرآن را با چهل آیه متبرک کند، او پیش از مرگش 30 آیه را نگارش کرده و به رحمت خدا رفته است. حالا بر اساس وصیت قرار است شریف ده آیه باقیمانده را روی پارچه بنویسد که متوجه می شوند قرآن قدیمی از خانه ماه بی بی به سرقت رفته است.

بنابراین گزارش تهیه کننده مجموعه خط سوم علی اصغر زارعی است و عمار تفتی، زهرا سعیدی، حسن خمری، رضا خدا وکیلی، چنگیز نارویی، توران یاقوتی، فرشته انصاری، حسین پهلوان زاده، ندا محسن پور و سهیل سرابندی در آن ایفای نقش کرده اند.

alt

alt