جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

خط سوم هامون روی شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

خط سوم هامون روی شبکه شما

مجموعه تلویزیونی خط سوم تولید سیمای مرکز سیستان و بلوچستان به پخش شبکه شما رسید.

مجموعه خط سوم را داریوش یاری در 8 قسمت کارگردانی کرده است و قرار است به مناسبت ایام محرم از امشب 13 آبان  ماه هر شب ساعت 21 و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه شما پخش شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ­ها مجموعه خط سوم داستان جوانی است بنام شریف که اتفاقی و غیر عمد باعث کشته شدن دوستش می ­شود. خانواده مقتول به شرط ترک دیار از حکم قصاص او می­ گذرند.

پدر شریف از دنیا می ­رود و او برای خاکسپاری پدرش از زندان آزاد می­ شود در این مدت از طریق ماه بی­بی زن مومنه شهر که قرآنی نفیس را نزد خود نگهداری می­ کند متوجه می­ شود پدرش نذر کرده است. از اول محرم تا اربعین پارچه پهن شده زیر قرآن را با چهل آیه متبرک کند، او پیش از مرگش 30 آیه را نگارش کرده و به رحمت خدا رفته است. حالا براساس وصیت قرار است شریف ده آیه باقیمانده را روی پارچه بنویسد که متوجه می­ شوند قرآن قدیمی از خانه ماه بی­بی به سرقت رفته است.

بنابراین گزارش تهیه ­کننده مجموعه خط سوم علی­ اصغر زارعی است و عمار تفتی، زهرا سعیدی، حسن­خمری، رضا خدا وکیلی، چنگیز نارویی، توران یاقوتی، فرشته انصاری، حسین پهلوان­زاده، ندا محسن­پور و سهیل سرابندی در آن ایفای نقش کرده­ اند.  

alt

alt