سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

خلق تصاویر ناب وزیبای سرزمین ایران در مستند کوچ - صفحه محتوایی خبر

 

 

خلق تصاویر ناب وزیبای سرزمین ایران در مستند کوچ

خلق تصاویر ناب وزیبای سرزمین ایران در مستند کوچ

 

شبکه اصفهان مستندی را با نام "کوچ" با هدف نمایش تغییراتی که در آن با ورود زندگی مدرن ایجاد شده ، تولید و پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان در این مستند 30 دقیقه ای به زحمات و سختی های کوچ با محوریت ایل های بختیاری که ییلاقشان اصفهان است پرداخته می شود.

در این مستند تلاش شده است با به تصویر کشیدن زیبایی های سر زمین ایران و سختی های کوچ ، پارادکسی دراماتیک و جذاب ایجاد شود.

خانواده ها و طایفه های بختیاری در انتهای کوچ خود به اراضی استان اصفهان می رسند و شامل ایل بختیاری ، ایل قشقایی و ایل عرب که در خورسکنی گزیده اند می باشند.

کل عشایری که به اصفهان می آیند حدود 15 هزار نفر بوده که سختی های کوچ را به جان خریده و وظیفه خود را به عنوان ارکان جامعه انجام می دهند.

ایل و عشایر را می توان یکی از مهمترین نمادهای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل معرفی نمود ، عشایری که در کمال سختی ، تلاش فراوان خود را برای تولید هرآنچه خود نیاز دارند به انجام رسانده و از وابستگی ها به دور هستند و در این راستا زن عشایر محور اقتصاد مقاومتی است که در انجام امور بسیار دقیق عمل کرده و زحمات زیادی می کشد.

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا صالحی ، تصویر مهدی جمالزاده ، صدابردار سعید بهرامی و تدوین پروانه مباشرپور تولید شده است.