جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خلق حماسه ای دیگر از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

خلق حماسه ای دیگر از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی

خلق حماسه ای دیگر از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی

 

صداوسیمای خراسان رضوی با اعزام 2 واحد سیار و 3 سیستم easy cast  و تیم های پرتابل با حدود ۷۰نفر از پرسنل خود  حماسه عظیم مردم خراسان رضوی را به تصویر کشید.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی اقدامات و ویژه برنامه های صداوسیمای خراسان رضوی در این روز ملی را میتوان بدین شرح نامید:

" فریاد رهایی" عنوان ویژه برنامه سیمای خراسان رضوی است که به مناسبت روز جهانی قدس از ساعت ۸:۳۰روز جمعه مورخه 10/30/98  از سیمای خراسان رضوی پخش شد. این برنامه باشعار: «روز جهاني قدس، شكست معامله قرن تثبيت آرمان فلسطين» و با هدف به تصویر کشیدن شکوه و عظمت مردم همیشه در صحنه خراسان رضوی و لبیک گفتن به فرمان ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای در جهت حمایت و همراهی مردم مظلوم فلسطین پخش شد. در این  برنامه دکتر امیرحسین قاضی زاده (نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی) به موضوع انتفاضه و محکومیت رژیم غاصب صهیونیست پرداخت و با حضور تیم های سیار صداوسیمای خراسان رضوی مستقر در خیابان امام رضا «علیه السلام» حضور پر شکوه مردم در راهپیمایی روز قدس به تصویر کشیده  شد.

آیتم های دیگر برنامه «فریاد رهایی»، بیانات مقام معظم رهبری در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اهمیت حضور مسلمانان در راهپیمایی روز قدس، حضور کارشناس، سرودهای حماسی و گزارشهای مردمی از مجریان مستقر در مسیر راهپیمایی و ارتباط تلفنی با فرمانداران شهرستانهای استان بود.

 برنامه «فریاد رهایی» به تهیه کنندگی عباس غلامپور، کارگردان هنری رضا سالار، کارگردان تلویزیونی حسن خطائیان، تصویربرداران هادی حلوی، محمد قربانی، ابراهیم رجبیان، صدابردار غلامرضا حسینی، و با اجرای رضا سالار  و رئوف ذباح  و تدوینگری رضا عباسپور پخش گردید.

همچنین در ویژه برنامه رادیویی «فریاد رهایی» از صدای مرکز خراسان رضوی از ساعت 8:30 تا 12 پوشش کامل مراسم مشهد و شهرستان های استان انجام شد. این برنامه توسط گزارشگران و خبرنگاران مستقر در محل راهپیمایی و تولید و پخش همزمان برنامه با دو تیم برنامه ساز از محل پخش صدا و تیم واحد سیار رادیو اجرا شده است.

تهیه کنندگان این برنامه رادیویی مهدی مقدس زاده و محمد کمالی (استودیو واحد سیار) با گویندگی ریحانه شادمان و کیانوش بیاری (واحد سیار) و با گزارش گزارشگران از سطح شهر و شهرستان ها، مصاحبه با فرماندار مشهد در واحد سیار، پخش تلفنها و پیام‌های مردمی، گفتگوی حضوری با کارشناس سیاسی دکتر روشن ضمیر عضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در استودیو و ارتباط استودیویی با صداوسیمای خراسان جنوبی بود.

«قصد دیار قدس» عنوان برنامه ای از رادیو سراسری زیارت خراسان رضوی که از ساعت 8:30 تا 13 و با حضورکارشناسان دکتر قنبری، دکتر دیانی نژاد، مهندس فیاضی، دکتر سهیلی و کارشناسان تلفنی حجت‌الاسلام و المسلمین ماندگاری در قم و حجت‌الاسلام و المسلمین پژمان فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ارتباط استودیویی با مراکز خلیج فارس، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و قم و گزارش از مراکز اصفهان، کرمانشاه، زنجان، گیلان، آذربایجان غربی و رادیو زابل برای انعکاس و پوشش راهپیمایی روز  جهانی قدس بر روی آنتن رفت.

همچنین واحد خبر صداوسیمای خراسان رضوی با استقرار 10 گروه خبری در مشهد و 42 گروه خبری در شهرستانها و بخشهای استان به انعکاس این حماسه بزرگ و ماندگار مردم قهرمان وخداجوی خراسان رضوی پرداخت.