سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

خواص درمانی آبگرم ایوب در مستندی معرفی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

خواص درمانی آبگرم ایوب در مستندی معرفی می شود

مستند آبگرم ایوب به کارگردانی مهران رحمانی و تهیه کنندگی علی رحیمی در یک قسمت 30 دقیقه ای در صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی تولید می شود .

رحیمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این مستند به خصوصیات موادمعدنی موجود در آبگرمایوب و خواصدرمانی که دارد می پردازد گفت: در حال حاضر این چشمه مسافران بسیاری را از نقاط دور و نزدیک برای گردشگری و درمان بیماری های پوستی به این منطقه جذب می کند.

وی افزود: این چشمه  درمیان اهالی روستای همجوار این آبگرم ، مشهوراست که حضرت ایوبپیامبر(ع) به این منطقه سفرکرده و درکنار این چشمه استراحت نموده اند.

رحیمی بیان داشت: این مستند تلاش دارد تا با معرفی میزان پتانسیل محیط برای گردشگری ،صحت و سقم وجود خواص درمانی و معدنی آبگرم و بررسی وجود فسیل ها و صحت داستان فسیل کرم ها این جاذیه طبیعی خرسان شمالی را به مردم معرفی کند .

وی اظهار داشت: در این مستند آقای ناصری ( محقق ) به عنوان راوی بازیگر نکات شنیدنی را به مخاطب ارائه کرده و با صحبت های رو در رو با افراد مختلف از گذشته وحال وهمچنین نظرات رایج مردم ، بیننده را آگاه میکند.

رحیمی با بیان اینکه تصویربرداری مستندآب گرم ایوب از آبان  ماه سال آغاز شده و به مدت 2 ماه طول کشیده است گفت: در حال حاضر این مستند مراحل تدوین خود را می گذراند و تا پایان سال جاری برای پخش آماده خواهد شد.

گفتنی است: چشمه آب گرم ایوب در95 کیلومتری شهرستان بجنورد قراردارد . این چشمه که بعد از طی جاده ای پرپیچ و خم و کوهستانی نمایان می شود ، آب وهوای معتدلکوهپایه ای و گیاهان مخصوص این منطقه می باشد .

عوامل تولید این مستند عبارتند از:

 تدوینگر ،مهران رحمانی ،تصویر بردار :علی گریوانی ،صدابردار :جواد درتومی ،دستیار فنی : حامد محمد زاده  ،بازیگر : خردی ،نویسنده :بهرام کمیجانی ،پژوهش :مهندس آل طه و سمیه نوریان ،  نریتور:علی اکبر رضوانی

alt 

alt