اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۲ فروردین ۱۳۹۷

دارابي: مراکز برگزیده در اولویت ساماندهی منابع انسانی و امکانات هستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

دارابي: مراکز برگزیده در اولویت ساماندهی منابع انسانی و امکانات هستند

دارابي: مراکز برگزیده در اولویت ساماندهی منابع انسانی و امکانات هستند

 

معاون امور استان های رسانه ملی در نشستی با اعضای شورای سیاستگذاری و داوران نوزدهمین جشنواره تولیدات استان ها از اعطای امتیازات ویژه به مراکز برگزیده در این جشنواره خبر د اد.

به گزارش روابط عمومي معاونت استان ها، دكتر دارابي در اين نشست با اعلام اينكه در اين دوره از جشنواره مراكز كمتر برخوردار صداوسيما در استان‌ها ، درخشيده و جوايز بيشتري دريافت كرده اند گفت: با توجه به تلاش مراكزي چون چهارمحال و بختياري در برنامه سازي كه در بيشتر بخش هاي جشنواره  منتخب شده اند و درخشش مراكز كمتر برخوردار، بنا بر آن شد اين مراكز در تخصيص امكانات و اعتبارات و همچنين ساماندهي نيروي انساني در اولويت قرار گيرند.
وي با اشاره به آخرين ديدار مديران ارشد رسانه ملي با مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و تأكيد ايشان بر بهره‌مندي از استعداد هاي جوان در استان ها  گفت: در مراكز استاني صداوسيما بايد ضمن بهره مندي از تجربه پيشكسوتان از توانمندي و استعداد نيروهاي جوان بهره برد لذا دانش آموختگان دانشگاه صداوسيما با توجه به اقبال شهرستان ها به آن و آموزش‌هاي مرتبطي كه در اين زمينه مي بينند، بهترين گزينه براي جايگزيني نيروها و بكار گيري اين استعداها هستند. دارابي همچنين از تأكيد رهبر معظم انقلاب بر تدوين برنامه 5ساله و برنامه‌ريزي هايي با زمانبندي مشخص كه قابل ارزيابي باشند سخن گفت و با اعلام اينكه معاونت استان ها براي تحقق اين امر 120 اقدام را در زمينه زيرساخت ها و محتوا طراحي و تدوين كرده است از اعضاي شورا خواست تا اين معاونت را در تدوين اين برنامه ياري و ديدگا هايشان را در اين زمينه ارائه دهند.
 معاون امور استان ها همچنين از آغاز فعاليت دبيرخانه بيستمين جشنواره توليدات استان ها خبرداد و گفت: ديدگاه هاي اعضاي شوراي سياستگذاري براي تدوين دستورالعمل‌ها، اولويت‌ها وسياست ها درنظر گرفته خواهد شد. وي با ابراز تأسف از وقفه اي كه در كار اداره كل آموزش و پژوهش معاونت در سال هاي اخير افتاده گفت: امر آموزش امري زيربنايي است لذا با لطف و نگاه ويژه رئيس سازمان ساختار معاونت استان ها ارتقا خواهد يافت و به تبع ان آموزش و پژوهش نيز در اين معاونت ساماندهي خواهد شد.
 دارابي سپس از اعضاي شوراي سياستگذاري جشنواره توليدات استان ها خواست تا در آموزش نيروهاي مراكز استاني مشاركت كنند و اين معاونت را براي آموزش برنامه سازان و برگزاري كارگاه هاي آموزشي در اين مراكز ياري دهند.