سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

داستان های قابوسنامه به رنگ انیمیشن درمی آیند - صفحه محتوایی خبر

 

 

داستان های قابوسنامه به رنگ انیمیشن درمی آیند

انیمیشن حکایت های مادربزرگ به تهیه کنندگی و کارگردانی بهروز سلطانی فر در 13 قسمت 11 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز گلستان تهیه وتولید می شود.

سلطانی فر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تولید مجموعه ای جذاب جهت آموزش نکات اخلاقی و اجتماعی به مخاطب کودک و نوجوان و همچنین معرفی کتاب ارزشمند قابوسنامه که از مفاخر ادبی کشور و استان گلستان است از مهمترین اهداف تولید این مجموعه می باشد.

وی در خصوص داستان این مجموعه اظهار داشت: در هر قسمت از این مجموعه انیمیشن مادربزرگ به فراخور اتفاقات و یا سوالاتی که برای نوه هایش پیش می آید حکایتی از قابوسنامه تعریف کرده و به نکات آموزنده آن اشاره می کند.

وی تصریح کرد: تمامی داستان های این مجموعه از کتاب قابوسنامه که مربوط به استان گلستان است گرفته شده که متاسفانه تاکنون پرداخت مناسب و کاملی به آن نشده بود. همچنین سعی شده است از لوکیشن ها و فضاهای بومی استان به نحو مطلوبی استفاده شود.

سلطانی فر با بیان اینکه این مجموعه 16 ماه پیش تولید داشته است افزود: تولید انیمیشن حکایت های مادربزرگ آغاز شده و به مدت 14 ماه طول خواهد کشید. وی با اشاره به اینکه مراحل صداگذاری و آماده سازی این مجموعه به مدت 6 ماه زمان نیاز دارد ابراز داشت: مجموعه انیمیشن حکایت های مادربزرگ تا پایان شهریورماه سال آینده آماده پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: از نظر داستان تلاش بر این است که به بیان حکایت بسنده نشود و کاربرد آن در زندگی فعلی کودکان و نوجوانان و مصادیق امروزی آن نیز توجه شود تا جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته باشد.

برخی از عوامل این مجموعه عبارتند از:

طراح و فیلنامه نویس: مهدی رییسی/ مدیر تولید: حمیدررضا زرگرانی/ ناظر کیفی: شهرام میرصادقی/ تدوین: بهروز سلطانی فر/ صدابردار: نادر علیمردانی/ آهنگساز: آرمین رهبر/ گرافیست: داوود مقدمی/ سرپرست گویندگان: شوکت حجت/ فیلمنامه مصور: مهدی میرشفاهی/ طراح شخصیت: علی اصغر قربانی/ انیماتور: فریدون منتظر-وحید نصیری/ ساخت شخصیت: فرید منتظر/ ساخت فضا: وحید نصیری/ تیتراژ: خلیل گرجی

 alt

 alt