حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷

داود موسوی: آثار اين دوره از جشنواره روزآمدتر، حرفه‌اي‌تر و مخاطب‌پسندتر شده است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

داود موسوی: آثار اين دوره از جشنواره روزآمدتر، حرفه‌اي‌تر و مخاطب‌پسندتر شده است

داود موسوی: آثار اين دوره از جشنواره روزآمدتر، حرفه‌اي‌تر و مخاطب‌پسندتر شده است

 

رییس کمیسیون خبر بیستمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما آثار اين دوره از جشنواره را روزآمدتر و به سطح حرفه‌اي و مخاطب‌پسندي مطلوب نزديک‌تر دانست.

داود موسوی رییس کمیسیون خبر بیستمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما در گفت‌وگو با ستاد خبری این جشنواره درباره این جشنواره گفت: جشنواره توليدات مراکز استان‌ها فرصتي است براي هنرمندان و تلاشگران عرصه خبر و اطلاع‌رساني در پهنه انقلاب اسلامي تا در هماوردي سازنده، آثار و دستمايه‌هاي هنري و قلمي خود را در محک نقد و سنجش داوران قرار دهند.

موسوی ادامه داد: جاي بسي مسرت و اميدواري است که اذعان کنیم با حضور پر رنگ نسل جوان و بالنده در سنگر خبررساني مراکز، آثار اين دوره از جشنواره روزآمدتر و به سطح حرفه‌اي و مخاطب‌پسندي مطلوب نزديک‌تر شده است. رقابت فشرده و تنگاتنگ آثار خبري به‌ويژه در توليدات تلويزيوني و اختلاف کم امتيازات داوري  براي انتخاب برترين‌ها خود نويدبخش اين تغیير و تحول است.

وی افزود: با بررسي اين آثار مي‌توان اذعان کرد توليدات خبري مراکز استان‌ها با حفظ اصالت‌هاي بومي – محلي، نه تنها پاسخگوي نيازهاي مخاطبان استاني است بلکه به لحاظ استانداردهاي حرفه‌اي قابل عرضه در سطح ملي و حتي شبکه‌هاي فرا ملي است. 

رییس کمیسیون خبر اظهار کرد: بکارگيري تکنيک‌هاي جديد خبررساني در فرم و محتوا، تنوع موضوعات و فراورده‌هاي خبري در کنداکتورهاي پخش اخبار، تحول در گويندگي و اجرا، توجه به سلايق مخاطبان با تعاملي کردن اخبار، انعکاس خدمات نظام در مناطق محروم و مرزي در قالب اخبار توسعه و اميدآفرين از نقاط قوت آثار ارسالي است.

وی ادامه داد: با اين وجود آسيب‌هايي نيز در برخي آثار مشهود بود که مي‌توان به ضعف مستندسازي تصويري، طولاني بودن غيرمنطقي گزارش‌ها و فقر اطلاعات و پشتوانه پژوهشي اشاره کرد.