سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها: - صفحه محتوایی خبر

 

 

داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها:

ضرورت هم‌افزایی صداوسیمای مراکز مختلف کشور در راستای افزایش کمی و کیفی تولیدات

داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها:

داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌های کشور گفت: باید برنامه‌هایی را طراحی کرد که بر اساس آن آموزش‌های لازم را به مراکز صدا و سیمای استان‌ها ارائه کرد و هم‌افزایی بین مراکز سطح کشور در راستای رشد کمی و کیفی تولیدات آن‌ها را نیز افزایش داد.

شیرین پورعسگری داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنواره اظهار کرد: آثار بخش‌ مستند و بخش جنبی جشنواره از نظر محتوایی کارهایی متفاوت و دارای خلاقیت‌ و جلوه‌‌ای ویژه‌ بودند ولی در سایر بخش‌ها مانند برنامه‌های کودک، نوجوان، خانواده و عصرگاهی آثاری شبیه به آثار دوره قبل ارائه شده بود و جنبه‌های ویژه و ممتازی در آن‌ها وجود نداشت.

داور بخش «صدا» در بیست و یکمین دوره جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌ها بیان کرد: انتظار می‌رود آثار تولیدی بخش‌های مخلف جشنواره در دوره‌های بعد دارای خلاقیت و جلوه‌های ویژه‌تری باشند.

پورعسگری ادامه داد: جشنواره آثار صدا و سیمای مراکز استان‌ها در صورتی می‌تواند تأثیر بسزایی در رشد کیفی آثار تولیدی داشته باشد که مراکز استان‌ها آموزش‌های لازم در راستای برنامه‌سازی در زمینه‌های مختلف را به میزان مساوی دریافت کنند و سپس بر اساس همان آموزش‌ها انتظار رود برنامه‌های ممتاز و متفاوتی را ارائه دهند.

وی اذعان کرد: نباید اینگونه باشد که همواره تعدادی از استان‌ها آثار ممتاز را ارائه دهند و برخی از استان‌ها نیز به دلیل کمبود نیروی متخصص در آن استان و به دلیل عدم وجود امکانات لازم همواره ضعیف‌ترین آثار را به جشنواره بفرستند بلکه باید برنامه‌هایی را در نظر گرفت که بر اساس آن آموزش‌های لازم را به مراکز استان‌ها ارائه کرد و هم‌افزایی بین مراکز سطح کشور در راستای رشد کمی و کیفی تولیدات آن‌ها را نیز افزایش داد.